MEB duyurdu:Bir hafta ücretsiz kamp

24 Temmuz 2019 Çarşamba - 7:39 | Son Güncelleme : 24 07 2019 - 7:39

Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan "Liseliler çok okuyor çok geziyor" okuma kampanyası kapsamında, arkadaşlarıyla kitap okuyan ve yorumlarını video ile paylaşan öğrenciler, kura ile ücretsiz gençlik kampına gönderilecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Gençler, dost olun, okuyun, okuduğunuzu tartışın, bildiğinizi paylaşın, biz daha ne isteriz? Siz giderseniz, bir gece kampa ben de geleceğim" dedi.


MEB'den kitap okuyan öğrencilere ücretsiz gençlik kampı. MEB tarafından lise öğrencilerinin tatilde okuma alışkanlıklarının  sürdürülmesi, aralarındaki etkileşim ve bilgi paylaşımının artırılması amacıyla  "Liseliler çok okuyor, çok geziyor" okuma kampanyası başlatıldı.
 
Bu kapsamda, lise öğrencilerinden 10 kişilik kitap okuma kulübü  kurmaları, Türk ve dünya edebiyatından iki kitabı birlikte okumaları istendi.  Okudukları kitapları birlikte yorumladıkları bir dakikalık videoları,  "#cokokuyancokgeziyor" etiketiyle Twitter üzerinden paylaşan öğrencilerden 100'ü,  kura ile ücretsiz olarak Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen gençlik kampına  gönderilecek. Öğrencilerin, kampanyaya katılabilmek için çekecekleri videoları, 10  Ağustos'a kadar Twitter üzerinden paylaşmaları gerekiyor.
 
Bakan Selçuk, kampı ziyaret edecek
 
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "#cokokuyancokgeziyor" etiketiyle  Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, gençlik kampını ziyaret edeceğini  belirterek, "Gençler, dost olun, okuyun, okuduğunuzu tartışın, bildiğinizi  paylaşın, biz daha ne isteriz? Siz giderseniz, bir gece kampa ben de geleceğim."  ifadelerini kullandı.