MasterChef Türkiye yarışmacısı Murat Öztürk diskalifiye oldu

14 Kasım 2018 Çarşamba - 7:05 | Son Güncelleme : 14 11 2018 - 10:50

TV8'deki MasterChef Türkiye'nin son yayınlanan bölümünde yarışmanın en dikkat çeken isimlerinden biri olan Murat Öztürk, yaptığı garip davranışlarla şefleri çileden çıkardı. Uğur, Kerem ve Meltem'in eleme adayı olduğu son bölümde, jüri radikal bir karar alarak Murat'ı diskalifiye etti. Murat Özdemir, Instagram hesabından yaptığı canlı yayında öfkeden deliye döndü ve küfretti


TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef'e damga vuran yarışmacı Murat, dün akşamki bölümde yaptığı olumsuz hareketlerden dolayı yarışmadan diskalifiye edildi. Olay sonrası Instagram hesabından canlı yayın açan Murat, sinirden deliye döndü.
 
Yarışmadan diskalifiye olan Murat Özdemir, yaptığı canlı yayında gözyaşları içinde öfkeden deliye döndü. Özdemir, "Gelin lan, topunuz gelin. Toplanın da gelin çünkü tek tek bir işe yaramazsınız." dedi.
 
"SEN AFFETSEN BEN AFFETMEM"
 
Canlı yayın yaparken Bergen'in 'Sen Affetsen Ben Affetmem" şarkısını söyleyen Murat, ara sıra sinirden kendinden geçerek küfretti.
 
 NEDEN NEDEN DİSKALİFİYE EDİLDİ?
 
MasterChef Türkiye'de dün akşam eleme heyecanı vardı.
 
Eleme potasının finalinde Uğur, Kerem ve Meltem en iyi lazanyayı yapmak için mücadele etti. Ancak MasterChef Türkiye'de Murat Öztürk, yarışmacı arkadaşlarını ve şefleri çileden çıkarttı.
 
Stüdyonun üst kısmından sürekli bağıran ve garip hareketler yapan Murat herkesi sinirlendirdi.
 
Murat Öztürk yaptığı hareketlerin ardından stüdyodan kovuldu. Ancak jürinin sabrını taşıran Murat için şok bir karar alındı.
 
MasterChef Türkiye'nin jürisi profesyonel şefler Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu, aralarında toplanarak Murat Öztürk'ü diskalifiye etme kararı aldı.
 
Eleme için toplanan jüri, Murat'ın diskalifiye olduğunu açıkladı. Jüri üyeleri Murat kararıyla ilgili olarak yaptıkları açıklamada şunları söyledi: 
 
"Bugün üzücü olaylar yaşadık. Aslında bunun geçmişi de var. Biz buraya tanıdığımız, bildiğimiz şefleri çağırdık. Ancak bugün yaşadıklarımız bizleri çileden çıkartacak noktaya getirdi. Konuklarımıza karşı tutumundan, dışarıda yemek yaparken misafirlerimize karşı olan tutumundan dolayı bu kararı aldık. Oy birliğiyle bu kararı aldık. Murat'ın yaptıkları MasterChef Türkiye'yle bağdaşan hareketler değil. Bir süre buna sabrettik ve düzeleceğini düşündük. Ama olmadı."