MasterChef Türkiye'de bu hafta kim elendi? Şoke eden diskalifiye!

14 Kasım 2018 Çarşamba - 9:19 | Son Güncelleme : 14 11 2018 - 9:19

MasterChef Türkiye dün akşam heyecan dolu bir haftanın finaliyle ekrana geldi. TV8'in ilgiyle takip edilen yarışması MasterChef Türkiye'de bu hafta elenen yarışmacı kim oldu? MasterChef Türkiye'de sürpriz bir diskalifiye yaşandı.


MasterChef Türkiye'de heyecan dolu bir eleme yaşandı. MasterChef Türkiye'de bu hafta eleme adaylarından biri değil de farklı bir yarışmacı veda etti. İşte yaşananlar...

MASTERCHEF TÜRKİYE'DE KİM ELENDİ?
 
Meltem, Kerem ve Uğur arasından bir ismin yarışmaya veda etmesi beklenirken sürpriz bir gelişme yaşandı. 
 
KİM DİSKALİFİYE EDİLDİ?
 
Jürinin kararı ile yarışmaya veda eden isim Murat oldu. Murat eleme potasında olmamasına rağmen yarışmada jüri üyelerini ve diğer yarışmacılara yaşattığı sıkıntılar nedeniyle diskalifiye edildi.
 
İşte juri açıklaması:
 
MasterChef Türkiye'nin jürisi profesyonel şefler Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu, aralarında toplanarak Murat Öztürk'ü diskalifiye etme kararı aldı. Eleme için toplanan jüri, Murat'ın diskalifiye olduğunu açıkladı. Jüri üyeleri Murat kararıyla ilgili olarak yaptıkları açıklamada, 'Bugün üzücü olaylar yaşadık. Aslında bunun geçmişi de var. Biz buraya tanıdığımız, bildiğimiz şefleri çağırdık. Ancak bugün yaşadıklarımız bizleri çileden çıkartacak noktaya getirdi. Konuklarımıza karşı tutumundan, dışarda yemek yaparken misafirlerimize karşı olan tutumundan dolayı bu kararı aldık. Oybirliğiyle bu kararı aldık. Murat'ın yaptıkları MasterChef Türkiye'yle bağdaşan hareketler değil. Bir süre buna sabrettik ve düzeleceğini düşündük. Ama olmadı' şeklinde konuştular.