Maserati Ghibli'ye Almanya'dan tasarım ödülü

AA |  01 Ekim 2018 Pazartesi - 12:36 | Son Güncelleme : 01 10 2018 - 12:36

Maserati'nin üst orta sınıftaki sedanı Ghibli, Almanya'nın otomobil dergilerinden auto motor & sport okuyucularının katılımıyla düzenlenen 'Autonis Ödülleri'nde birinci oldu.


Maserati'nin üst orta sınıftaki sedanı Ghibli,  Almanya'nın otomobil dergilerinden auto motor & sport okuyucularının katılımıyla  düzenlenen Autonis Ödülleri'nde birinciliğe layık görüldü.                 
 
Maserati'den yapılan açıklamaya göre, toplam 90 otomobilin katıldığı  değerlendirmede, oyların yüzde 20'den fazlasını toplayarak iddiasını ortaya koyan  Ghibli, "Yılın En İyi Yeni Tasarımı" unvanına sahip oldu.                    
 
Ghibli, 90 otomobilin yer aldığı yarışmada aldığı 11 bin 990 adet  oyla, diğer rakiplerine göre büyük bir farkla yarışmanın galibi oldu.                
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen Maserati Almanya Genel Müdürü  Piergiorgio Cecco, tasarımın, Maserati için her zaman kilit bir rol oynadığını  belirterek, "auto motor & sport okuyucularının Ghibli'den yana oy kullanarak bunu  tekrar kanıtlaması bizler için gurur verici. Maserati markası, dünya çapında  İtalyan tasarımının elçisi konumunda ve otomobillerimizin tasarımı, sportif bir  ruh ve dünyadaki en iyi işçilikle harmanlanıyor." ifadelerini kullandı.