CHP'de peş peşe istifalar!

AA |  28 Ocak 2019 Pazartesi - 15:38 | Son Güncelleme : 28 01 2019 - 17:10

Muğla'nın Marmaris ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Ali Acar, 15 belediye meclis üyesiyle partisinden istifa etti.

CHP İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi (PM) Üyesi Sevda Erdan Kılıç, PM üyeliğinden istifa ettiğini bildirdi.

CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak ve yönetimi de görevlerinden istifa etti.


Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, istifa dilekçesinde, "Ben ve  ekibim, 2014 yılından bu yana Büyükşehir Yasası'nı bahane ederek Marmaris ve  diğer turizm merkezlerini görmemezlikten gelen, her türlü baskıyı uygulayan,  bezdirme yöntemini seçen ve nihayetinde bu amacına ulaşan il örgütü ve büyükşehir  belediye yönetiminin parti yöneticilerimizi ikna etmiş olduğunu anlamış  bulunuyoruz." görüşlerini aktardı.
 
 
 
İstifa dilekçesini CHP Muğla İl Başkanlığı ve Genel Merkez'e  gönderdiğini belirten Acar, ön seçim talepleri ve çalışmalarının dikkate  alınmadığını kaydetti.
 
Acar dilekçesinde ayrıca "Bu süreçte bize düşen 'istenmeyen adam'  payesi olmuştur. İstenmediğimiz yerde durmayacağız ve yalnızca Marmaris’in değil,  Muğla'nın 'tek adama' teslim edilişine seyirci kalmayacağız. Ülke genelinde 'tek  adama' karşı çıkan parti yönetimimizin, Muğla’da 'tek adama' onay vermesi bizi  derinden üzmüş ve bu anlayışla yolun sonuna gelinmiştir. Yıllardır emek  harcadığım partimden istifa ediyorum." ifadelerini kullandı.
 
1600 ÜYE DE İSTİFA ETTİ
 
CHP'li Belediye Başkanı Ali Acar, partisi tarafından 31 Mart'taki seçimlerde tekrar aday gösterilmemesi üzerine partisinden istifa etti. Acar, istifasını, partisinin İlçe Başkanlığı önünde yaptığı açıklamayla duyurdu. Acar, kendisi ile birlikte partisinden 1600 üyenin de istifa ettiği söyledi.
 
CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, PM üyeliğinden istifa  etti
 
CHP İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi (PM) Üyesi Sevda  Erdan Kılıç, PM üyeliğinden istifa ettiğini bildirdi. 
 
Kılıç, yaptığı yazılı açıklamada, inandığı değerler adına İzmir  seçmenine ve örgütüne karşı duyduğu sorumluluk gereği partideki PM üyeliğinden  istifa ettiğini belirtti.
 
İstifasının kişi ya da ilçe odaklı olmadığını bildiren Kılıç,  açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
"Bu istifam kişi ya da ilçe odaklı olmayıp,  Merkez Yürütme Kurulu  Üyelerimizin 17 yıldır AK Parti iktidarına diz çökmeyen İzmir’e yaklaşımlarının  yanı sıra İl Başkanı'nın, İzmir örgütü ile İzmir seçmeninin hassasiyetine karşı  yeterince duyarlılık göstermemesinden kaynaklanmaktadır. Bundan sonra da inancımı  ve irademi hiç baskıya yenik düşürmeden bütün enerjimi partimin başarısı için  harcayacağımı ifade ediyor, 'martın sonu bahardır' diyorum. Kamuoyuna  saygılarımla."
 
MENEMEN İLÇE YÖNETİMİ DE İSTİFA ETTİ
 
CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak ve yönetimi de görevlerinden istifa etti.