Mardin'de otellerdeki doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı

AA |  25 Nisan 2018 Çarşamba - 15:44 | Son Güncelleme : 25 04 2018 - 15:46

Mardin Valisi Mustafa Yaman, otellerdeki 6 bin 500 yatağın tamamının dolu olduğunu belirterek, "Turizm yatırımcılarından bu huzur ortamından faydalanmalarını hem de bölgeye gelecek yatılı turistlerin faydalanmaları açısından yatırım yapmalarını istiyorum." dedi.


Yaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, Mardin'de turizmde çok önemli  bir ivme yakalandığına dikkati çekti.
 
Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak yoğun bir çalışma içinde  bulunduklarını belirten Yaman, şehirde düzenlenen festivaller ve etkinliklerde  yurt içi ve dışından çok sayıda turisti ağırladıklarını söyledi.
 
Turizmin 12 aya yayılması için çalışmaların devam ettiğini dile  getiren Yaman, "Bugün itibarıyla otellerde bulunan 6 bin 500 yatağımızın hepsi  dolu." diye konuştu.
 
Yaman, turizm ve sanayi yatırımcılarına çağrıda bulunarak, bu  doğrultuda hükümet ve bakanlık nezdinde de çalışmaların sürdüğünü aktardı.
 
Bölgede huzurun hakim olduğuna işaret eden Yaman, şu değenlendirmede  bulundu:
 
"Huzurla birlikte sanayi yatırımları da ilimize geliyor organize  sanayi bölgelerinde yatırım yapmak için. Hem de bu bölgedeki huzurdan faydalanıp  bölgeyi gezmek isteyen günü birlik ve yatılı turistler geliyor. Turizm  yatırımcılarından bu huzur ortamından faydalanmalarını hem de bölgeye gelecek  olan yatılı turistlerin faydalanmaları açısından yatırım yapmalarını istiyorum.  Bu yatırımın sonunda kesinlikle hem kendileri hem de bölgeye gelen turistler ve  buradaki esnafımız mutlu olacaktır."
 
Yatırımcılara çalışmalarına kısa sürede başlamaları ve yatırımlarını  tamamlamaları için ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade eden Yaman, şehir  merkezinde yatırımcıların talep etmesi halinde hazine arazilerinin tahsisinin  mümkün olabileceğini kaydetti.

ETİKETLER