• Haberler »
  • Gündem Haberleri »
  • Makbule Sarı cinayeti çözüldü mü? Ordu’da domuz bağıyla öldürülen Makbule Sarı’nın katilleri bulundu mu?

Makbule Sarı cinayeti çözüldü mü? Ordu’da domuz bağıyla öldürülen Makbule Sarı’nın katilleri bulundu mu?

21 Kasım 2020 Cumartesi - 14:57 | Son Güncelleme : 21 11 2020 - 14:57

Müge Anlı ile Tatlı Sert programıyla gündeme oturan Makbule Sarı cinayeti çözüldü mü? Makbule Sarı’nın katilleri bulundu mu? Ordu’da domuz bağıyla öldürülen Makbule Sarı cinayeti hakkında önemli bir gelişme yaşandı. Cinayetle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 2 kişi gözaltına alındı. Yüzü aşkın güvenlik kamerası kaydını inceleyen ekipler, 2 şüpheliyi tespit etti. İşte, Makbule Sarı cinayetinde son durum…


Makbule Sarı cinayeti çözüldü mü? Domuz bağı ile öldürülen 74 yaşındaki yaşlı kadın Türkiye’nin gündemine oturdu. Ordu'da Makbule Sarı isimli yaşlı bir kadın feci şekilde öldürülmesinin ardından Jandarma ve polis ekip geniş çağlı soruşturma başlattı. Soruşturma sonucu, olayla ilgilisi olduğu düşünülen 2 şüpheli yakalandı. Makbule Sarı katiller bulundu mu, son durum ne?

MAKBULE SARI CİNAYETİ ÇÖZÜLDÜ MÜ, KATİLLERİ KİM?

Ordu'nun Korgan ilçesinde yalnız yaşadığı evde, domuz bağı yöntemiyle bağlı cansız bedeni çarşafa sarılı halde bulunan Makbule Sarı'nın (74) katil zanlısı olarak Hayrettin G. (27) ve yeğeni Serkan U. (23) gözaltına alındı. Cinayeti itiraf eden dayı-yeğen, adliyeye sevk edildi.

Olay, 14 Kasım akşamı, ilçeye bağlı Saraaliç Mahallesi'nde meydana geldi. Yalnız yaşayan Makbule Sarı'dan uzun süre haber alamayan kızı, mahalle muhtarından yardım istedi.

Muhtar da polise bilgi verdi. Adrese gelen polis ekipleri, çilingir yardımıyla girdikleri evde Makbule Sarı'nın domuz bağı yöntemiyle el ve ayakları bağlı cansız bedenini çarşafa sarılı halde buldu. Yapılan incelemede evdeki para ve değerli eşyaların çalındığı tespit edildi.

Cinayete kurban giden yaşlı kadının katil zanlılarını belirlemek için çalışma başlatan polis ekipleri, çevredeki kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Görüntülerden tespit edilen bir aracın kiralık olduğu saptandı.

Kiralık araçla cinayetten 1 gün önce ilçeye geldikleri belirlenen Hayrettin G. ve yeğeni Serkan U., gözaltına alındı. Şüpheliler, polisteki ilk sorgularında cinayeti itiraf etti.

Dayı-yeğen cinayeti maddi sıkıntılar nedeniyle işlediklerini söylerken, evden aldıkları 1 kilogram çuval fındığı sattıklarını, televizyonu ise çöpe attıklarını bildirdi.

İkilinin olayda kullandığı eldiven de polis tarafından bulundu. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından Fatsa Adliyesi'ne sevk edildi.