Makaron damat Macron'un hikayesi

DAMLA DOĞAN / ddogan@gazetevatan.com |  14 Mayıs 2017 Pazar - 2:30 | Son Güncelleme : 14 05 2017 - 2:30

Fransa'nın yeni cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, vaatlerinden çok kendisinden 24 yaş büyük eşi Brigitte Macron'la ilgili haberlere konu oldu. İşte tabuları yıkan çiftin hayat hikayesi.


Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ve Kanada Başbakanı Justin Trudeau'dan sonra kadınlar olarak artık yepyeni bir gözdemiz var: Fransa'nın Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron. Onu bugünkü adam yapan ise eski lise öğretmeni, bugünkü eşi Brigitte. Öyle ki yapacağı konuşmalardan, yiyeceği çikolataya kadar her şey onun kontrolünde. Ailecek macaron üreten bir fabrikası olan Bayan Macron ve yeni cumhurbaşkanını gelin daha yakından tanıyalım. 

Brigitte ve Emmanuel Macron alışılagelmişin dışında çiftlerden. Brigitte 63, Emmanuel Macron ise 39 yaşında. Klasik siyasetçilerin aksine çocukları yok. Yani basmakalıp bir 'ideal' aile portresi çizmiyorlar. Brigitte'in eski evliliğinden 3 çocuğu, 7 de torunu var. Yani Macron üvey de olsa 39 yaşında bir dede. Üstelik Brigitte'in bir kızı Macron'un eski sınıf arkadaşı diğeri ise kampanyasında çalışıyor.  Peki, nasıl mı bir araya geldiler? İşte o hikaye aslında hayli ilginç...

 

Yakınlaşmak için kızıyla kanka olmuş

Brigitte Macron, o her başarılı erkeğin arkasında olduğu söylenen kadının ta kendisi. Macron ondan "Beni ben yaptı," diye bahsediyor. Tanışmaları daha okul yıllarına dayanıyor. 1990'lar... Brigitte, Macron'un lisede Fransızca öğretmeni. O dönemde Brigitte'in kızı da 15 yaşındaki Macron ile aynı sınıfta. Çok yakın arkadaşlar. Macron sürekli evlerine girip çıkıyor. Hatta sınıftaki herkes Macron ve Brigitte'in kızını sevgili zannediyor. Tabii işin aslı yıllar sonra ortaya çıkıyor. Meğer Macron, Brigitte ile muhabbeti ilerletebilmek için çok zekice bir yöntem bulmuş, kızını kankaya bağlamış. İkili arasındaki ilişkinin ne zaman aşka dönüştüğü konusu meçhul. Bu konuda kesinlikle konuşmuyorlar. Tek bilinen Brigitte'in 2006'da boşandığı, ikilinin de bir yıl sonra evlendiği. Ancak tabii bu süreç kolay olmamış.

Aile Macron'u şehir dışına bile yollamış

Macron henüz 16 yaşındayken ailesi onun aşk acısı çektiğini fark edip olayı kurcalamaya başlamış. Araştırmalar sonucu onlar da Macron'un aşık olduğu kişinin Brigitte'in kızı olduğunu zannetmişler. Sonunda Macron ailesine öğretmenine olan aşkını itiraf etmek zorunda kalmış. Tabii kıyamet kopmuş. Okula gidip Brigitte ile konuşmuşlar. En azından 18 yaşına girene kadar oğullarından uzak durmasını istemişler. Brigitte büyük bir cesaret örneği sergileyip "Söz veremem" demiş. Bunun üzerine de aile filmlerdeki gibi Macron'u Paris'te bir okula yazdırmış. Ama bu hamle de aşkın önünde durmaya yetmemiş. Brigitte de peşinden Paris'e taşınmış. Bu tutkulu aşk orada da devam etmiş. Bugün ise Brigitte ve Macron'un annesi çok iyi anlaşan iki arkadaş.

Macron'un en büyük destekçisi eşi

Brigitte, Macron'un hayatının her alanına dahil. Seçim kampanyası sırasında zaten en büyük danışmanıydı. Öğretmenliği Macron'un kampanyasına destek olabilmek için bıraktı. Konuşma metinlerinden, programına her şey onun elinden geçti. Bir röportajında "Eşinizi siyasette iyi kılan ne?" sorusuna verdiği yanıtla milyonları mest etti. Sadece siyasette değil, eşinin her alanda çok iyi olduğunu söyledi. Muhabire "Lütfen kısıtlayıcı olmayın" diye seslendi.

Başkanın çikolata yemesi yasak

Anlayacağınız Brigitte Elize Sarayı'nın en renkli First Lady'leri arasına hızlı bir giriş yaptı. Saç kesiminden giyim tarzına zaten her şey 'gücünü' ortaya koyuyor. Üstelik modayı yakından takip eden bir isim. Geçen haftalarda stilettoları ve deri taytıyla Paris Moda Haftası'ndan esip geçti, çok konuşuldu. Çok zengin bir aileden geliyor. Brigitte'in ailesinin Lille'de 4 milyon euro gelirli çikolata fabrikası var. Ama eşine sağlıklı yaşam diyerek çikolata yedirmiyor. Macron'un hayatının anlatıldığı bir belgeselde esprili bir dille elindeki çikolatayı yemesine izin vermeyip alıyor. Aile şirketinin en ünlü olduğu alan ise hoş bir tesadüf ile macaronlar. Fransız medyası bol bol Macaron-Macron esprisi yapıyor.

 


YAZARLAR Prof. Dr. Halim Hattat Prof. Dr. Halim Hattat
Penisin de “hisleri” var!
Tülay Gürler Kurtuluş Tülay Gürler Kurtuluş
Bahara merhaba diyen kitaplar
Ahmet Örs Ahmet Örs
Sosu bağlamak gerek…
Türkan Hiçyılmaz Türkan Hiçyılmaz
Çocuğa baskı yapmak okula uyum sürecini uzatır
Dr. Yasemin Arslan Dt. Şule Arslan Dr. Yasemin Arslan Dt. Şule Arslan
Estetik dünyasında son gelişmeler
Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta
Gıda intolerans testlerinin gerçek yüzü
Kürşad Zorlu Kürşad Zorlu
Bozkırda yeşeren başarı öyküsü…
Hasan Genç Hasan Genç
iPhone’larda Home tuşuna güle güle
Bahar Saygılı Bahar Saygılı
Federer’in şifreleri
Lütfü ÖZEL Lütfü ÖZEL
İşte karşınızda Selin Williams
Demet Sarova Demet Sarova
MasterChef’i sakın Ramsay görmesin!
Zeynep Kakınç Zeynep Kakınç
Bayram sofrasında büyük buluşma
Gül Yiğit Gül Yiğit
Mutlu ve başarılı insanların yaşam felsefesi
Güldeniz Ayral Güldeniz Ayral
Yeni jenerasyon modacılarımız
Murat Çelik Murat Çelik
İrlanda’nın ata sporu boks
Ayşe Kucuroğlu Ayşe Kucuroğlu
Ege’nin iki kardeş mutfağı buluştu
Ayşe Brav Ayşe Brav
Kınada şıklık yarışı
Berna Laçin Berna Laçin
Okullar açılırken veli dilekleri
Füsun Saka Füsun Saka
Tenten’den Birkin çantaya; Avrupa’yı Avrupa yapan değerler
Cem Ceminay Cem Ceminay
Çalıntı şarkıyı çalmışlar kopyasını yapmışlar
Teoman Hünal Teoman Hünal
Diyarbakır’ın eşsiz lezzetleri
Süha Derbent Süha Derbent
Yanı başınızdaki cennet Meis Adası
Tülay Gürler Kurtuluş Tülay Gürler Kurtuluş
Okunması gereken dünya klasikleri
Dr.Yasemin Bradley Dr.Yasemin Bradley
Sağlıklı oruç tutmanın yolları
Engin Akın Engin Akın
Korfu Adası'nda dalak dolması
Eylem Kaftan Eylem Kaftan
'Herkesin yarım kalmış hikayesi var'
Damla Doğan Damla Doğan
Aldırdığınız yağdan kök hücre üretiyorlar
Canan Tan Canan Tan
Şiddet mi, cinnet mi?
Güney Öztürk Güney Öztürk
21. yüzyılda ne ile karşı karşıyayız?
Barış Öztürk Barış Öztürk
75 yıllık efsane Jeep