Macron'dan Gazze açıklaması: Saldırıları kınıyoruz

AA |  17 Mayıs 2018 Perşembe - 19:16 | Son Güncelleme : 17 05 2018 - 19:16

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkesinin, İsrail tarafından Filistinli sivillere yönelik alçakça saldırıları kınadığını söyledi.


Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel  Macron, Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenen AB-Batı Balkanlar  Zirvesi sonrasında basın toplantısı düzenledi.
 
Gazze'de meydana gelen saldırılar hakkında bir soruyu yanıtlayan  Macron, "Bu konuda çok net ifade ediyorum. Fransa, özellikle pazartesi günü  meydana gelen fakat gerçekte son saatlerde de devam eden, sivil kayıplar ve  alçakça saldırıları kınadı." ifadelerini kullandı.
 
Macron, Fransa'nın aynı zamanda İsrail'in güvenliğine önem verdiğini  kaydederek, Hamas tarafından dile getirilen iddiaları da kararlılıkla  kınadıklarını ve ülkesinin bölgede gerilimin tırmanmaması amacıyla bir denge  politikası izlediğini hatırlattı.
 
İsrail askerlerinin, ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e  taşımasını protesto etmek ve Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını anmak isteyen  göstericilere ateş açması sonucu 62 Filistinli şehit olmuş, en az 3 bin kişi  yaralanmıştı.

ETİKETLER