LGS sınavları ne zaman? (LGS örnek sorular)

07 Mayıs 2018 Pazartesi - 7:56 | Son Güncelleme : 07 05 2018 - 7:56

LGS sınavları ne zaman? Sorunun yanıtı merak ediliyor ve gündemde çok fazla araştırılıyor. Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği 2018 yılı LGS sınavına dair tüm bilgileri haberimizde derledik. İşte LGS örnek sorular...


2018 yılı LGS sınavları için geri sayım başladı. Heyecanı dorukta yaşayan milyonlarca öğrenci LGS'ye dair tüm detayları araştırır oldu. İşte LGS hakkındaki tüm bilgiler ve örnek sorular...

LGS ÖRNEK SORULAR (SAYISAL BÖLÜM)

LGS ÖRNEK SORULAR (SÖZEL BÖLÜM)

LGS 2018 YERLEŞTİRME KILAVUZU HAKKINDA
 
Gazete Habertürk'ün haberine göre bu sınav maratonunda ilk etap ise 2 Haziran Cumartesi günü yapılacak Liseye Geçiş Sınavı (LGS) olacak. Sınava 8’inci sınıfta okuyan 1.2 milyon öğrencinin yaklaşık 1 milyonu girecek. Bu öğrencilerden 126 bini sınavla öğrenci alacak 1367 liseye yerleştirilecek. Yaklaşık 1 milyon öğrenci ise adreslerine göre sınavsız öğrenci alan liseler için tercih yapacak.
 
LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
 
Ancak adrese dayalı liseye yerleştirme sisteminde henüz yanıtlanmamış sorular bulunuyor. Tercih ve adrese göre sınavsız öğrenci alacak liselere yerleştirme yapılacağı açıklandı ancak bir okula kontenjanının çok üzerinde başvuru olursa kabulde hangi kriterlerin geçerli olacağı henüz belli değil. Örneğin ilk kriter okul başarısı mı olacak, devamsızlık mı dikkate alınacak işte bu soruların yanıtları ancak yerleştirme kılavuzu yayımlandığında ortaya çıkacak.
 
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) hem sınavla hem de sınavsız öğrenci alacak liseler için yerleştirme kılavuzunun da LGS sonuçlarının açıklanacağı 22 Haziran tarihinde yayımlanacağı açıklamasını yaptı.