Lexus’un konseptine ödül!

AA |  01 Şubat 2019 Cuma - 17:20 | Son Güncelleme : 01 02 2019 - 17:22

Lexus’un LC Convertible konsepti, ‘Tasarım Mükemmelliği’ kategorisinde ödüle layık görüldü


En iyi üretim ve konsept araçları değerlendiren  EyesOn, ‘Tasarım Mükemmelliği’ kategorisinde Lexus LC Convertible konseptini  seçti. 
               
Lexus açıklamasına göre, şirket, Detroit’te sergilediği konsept aracı  LC Convertible ile kısa zamanda büyük bir beğeni topladı.                
 
En iyi üretim ve konsept araçları değerlendiren EyesOn, ‘Tasarım  Mükemmelliği’ kategorisinde Lexus LC Convertible konseptini seçti.  Değerlendirmede dünya çapında otomotiv üreticilerinin tasarım şeflerinden, önde  gelen tasarım okullarına ait isimlerden oluşan bir jüri görev aldı.                 
 
Japonya’da Toyota City’deki Lexus Tasarım Departmanı tarafından  tasarlanan LC Convertible konsepti, Japon estetiklerini üstü açılan bir aracın  tarzıyla buluşturdu. Dikkati çeken bir tasarıma sahip LC Convertible konsepti, LC  Coupe’nin atletik duruşunu da en iyi şekilde koruyor.                  
 
LC’nin orijinal tasarım dilini kullanan bu üstü açılan model, kendine  ait bir kimlik ortaya koymayı da başardı. Dış tasarımının yanında kabin  tasarımıyla da öne çıkan LC Convertible, her yolculuğun özel olması için gereken  her şeyi sunuyor. Beyaz deri döşemeler, genel tasarımın zarifliğini bozmadan sarı  dikişlerle tamamlandı.

ETİKETLER

otomobil haber lexus