KYK yurt başvurusu nasıl yapılır? KYK burs ve kredi başvuruları ise...

07 Eylül 2018 Cuma - 10:36 | Son Güncelleme : 07 09 2018 - 10:36

KYK yurtları için başvurular 3 Eylül'de başladı ve 10 Eylül'de sona erecek. Üniversite öğrencilerine büyük kolaylık sağlayan KYK yurt başvuruları binlerce kişi tarafından yapılıyor. Peki KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman yapılacak?


KYK yurt başvuruları yapılmaya devam ediyor. 10 Eylül Pazartesi günü sona erecek olan KYK yurt başvurularının yanı sıra burslar da merak ediliyor. Peki KYK burs ve kredi başvuruları için duyuru yapıldı mı?

KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
 
KYK yurt başvuruları 3-10 Eylül tarihleri arasında alınmaya devam edecek. KYK yurt başvuru işlemleri geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda E-devlet üzerinden alınmaya devam edecek. KYK yurt başvuruları için adayların dikkat etmesi gereken konuların başında ise eğitim bilgilerinin güncel olması konusu geliyor. KYK yurt başvuruları 10 Eylül saat 23:59'a kadar alınmaya devam edecek.
 
KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI HANGİ TARİHTE?
 
KYK burs ve kredi başvuruları henüz başlamadı! Yüz binlerce Üniversite öğrencisi tarafından yakından takip edilen KYK burs ve kredi başvurularının Kasım sonu Aralık ayı başı gibi alınması bekleniyor. Bu sene ilk kez burs ve kredi almaya hak kazanacak öğrencilerin ilk burslarını Ocak ayı itibariyle alması bekleniyor.