KYK yurt başvuruları bugün başladı! E-devlet-KYK yurt başvurusu

03 Eylül 2018 Pazartesi - 7:14 | Son Güncelleme : 03 09 2018 - 14:32

KYK yurt başvuruları bugün itibariyle başladı ve 10 Eylül'e kadar devam edecek. Heyecanla beklenen KYK yurt başvuruları E-devlet üzerinden kolayca yapılabiliyor. İşte Yurtkur tarafından duyurulan önemli açıklamalar ve kayıt detayları...


KYK yurt başvuruları bugün başladı ve 10 Eylül'de sona erecek. Üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencilerin ilgi odağı yurt başvuruları oldu. İşte KYK yurt işlemlerine dair tüm bilgiler...

E-DEVLET KYK YURT BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Başvurular 3-10 Eylül’de e-Devlet’ten yapılacak!
 
3 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan KYK yurt başvuruları, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine e-Devlet üzerinden alınacak ve 10 Eylül Pazartesi günü saat 23.59’da sona erecek. 
 
Öğrencilerin öğrenim bilgileri, YÖK’ün bilgi sistemi üzerinden alınacağı ve hatalı öğrenim bilgisiyle yurt başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacağı için öğrencilerin e-Devlet’te yer alan öğrenim bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol etmesi önem taşıyor. 
 
Öğrenim bilgilerinde yanlışlık olan öğrenciler, üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek bilgilerini düzelttirebilecek, bilgilerinde yanlışlık olmayan öğrenciler ise başvurularını doğrudan gerçekleştirebilecek. 
 
Başvurular e-Devlet üzerinden alınacağı için e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-Devlet şifresi alması veya diğer e-Devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olması gerekiyor. 
 
Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruların sonuçlanmasıyla ilgili her tür bilgiye Kurumun resmi internet adresinden (yurtkur.gsb.gov.tr) ulaşabilecek.
 
7/24 çözüm merkezi
 
Öğrencilerin yaşadığı sorunlara anında çözüm bulmak için 7/24 hizmet veren KYK KİM (Kurumsal İletişim Merkezi), başvuru süresince de öğrencilerin hizmetinde olacak. 
 
Öğrenciler, 444 1961 numaralı Kurumsal İletişim Merkezinden ya da Kurumun resmi Twitter hesabı KYK_DESTEK üzerinden yardım talebinde bulunabilecek.