KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

29 Ağustos 2017 Salı - 8:50 | Son Güncelleme : 29 08 2017 - 8:50

KYK yurt başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merakla bekleniyor. 2017 yılı KYK başvuruları 20 Ağustos itibariyle tamamlandı. Yurtta kalabilmek için başvuru yapan öğrenciler KYK sonuçlarını ne zaman öğrenebilecek?


 
368 bin 954 öğrencinin başvuru yaptığı KYK sonuçları ne zaman açıklanacak? 14-20 Ağustos tarihleri arasında yapılan yurt başvurularının sonuçlarına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. KYK sonuçlarının en kısa sürede açıklanması bekleniyor.
 
 
KYK YURT BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
 
Bilgiler 11 farklı kurumdan kontrol ediliyor
 
Yerleştirme sürecinde ailenin gelir durumu, sosyal durumu ve başarı kriterleri baz alınarak öğrencilerin durumu tespit ediliyor. Öğrencilerin bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak tamamlamalarının önem taşıdığı başvurularda, bilgilerin teyidi 11 farklı kamu kurum ve kuruluşuyla koordineli olarak yapılıyor. İlgili kurum ve kuruluşlar aracılığıyla öğrencilerin kimlik, öğrenim ve aile bilgileri, 10 milyonun üzerinde online işlem yapılarak inceleniyor.  
 
Başvurusu ileri bir tarihte alınacak olanlar
 
2017-2018 eğitim öğretim dönemi için 30 Haziran 2017 tarihinden sonra bir yükseköğrenim programına kayıt yaptıran/yaptıracak yatay/dikey geçiş öğrencileri, ek kontenjanla yerleşecek öğrenciler, özel yetenek sınavı ile yerleşecek öğrenciler ile yüksek lisans ve doktora programlarına kayıtlı olan veya kayıt yaptıracak tüm öğrencilerin yurt başvuruları bir sonraki aşamada alınacak.
 
Başvuru sonuçları en kısa sürede açıklanacak olup her türlü bilgiye http://yurtkur.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşılabilecek.
 
KYK KİM, artık çok daha yakın
 
Bugüne kadar haftanın 7 günü mesai saatleri içiresinde hizmet veren KYK Kurumsal İletişim Merkezi, artık yıl boyu 7/24 öğrencilere kulak verecek.
 
Personel sayısı ve hizmet kalitesi artırılan 444 1961’i arayan öğrenci ve veliler, hatta beklemeden daha hızlı ve daha kaliteli hizmet alabilecek.
 
Sosyal medyada da 7/24 hizmet
 
Twitter KYK_DESTEK hesabı öğrencilerin her türlü soru ve sorununa anında çözüm sunmak için artık 7/24 hizmet veriyor. KYK_DESTEK hesabı sayesinde öğrenciler, zaman ve mekân sınırlaması olmaksızın istedikleri an KYK’ya ulaşabilecek.
 
KYK ile ilgili tüm haber, duyuru ve etkinliklere Facebook GSBKYK, Instagram GSBKYK ve Youtube GSBKYK kanalından da ulaşmak mümkün.
 
KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?
 
KYK yurt başvurularının sona ermesi ile birlikte burs başvurularının ne zaman başlayacağı da merak konusu. Burs başvurularının başlama tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Önümüzdeki günlerde tarihin netleşmesi bekleniyor.