KYK taahhütname onay süresi uzatıldı! KYK burs ödemeleri...

26 Kasım 2018 Pazartesi - 11:35 | Son Güncelleme : 26 11 2018 - 11:35

KYK ödemelerinin ne zaman yapılacağı binlerce öğrenci tarafından merakla bekleniyor. Diğer yandan KYK taahhütname onayları ile ilgili sevindiren bir haber geldi. KYK taahhütname onayının süresi uzatıldı. İşte ayrıntılar...


KYK burslarında başarılı olan fakat taahhütname onayını yetiştiremeyenler için müjdeli haber geldi. KYK taahhütname onay süresinin uzatılması kararına varıldı.

KYK TAAHHÜTNAME ONAYI İÇİN NE ZAMAN SONA ERECEK?

KYK’dan burs/kredi hakkı kazanan öğrencilere ödeme yapılabilmesi için taahhütnamelerin en geç 30 Kasım Cuma günü saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden onaylanması gerekiyor. (Taahhütname onayı e-Devlet mobil uygulamasından yapılamamaktadır.)
 
Burs/kredinin hangi durumda kesileceği, kredi geri ödemesinin ne zaman ve ne şekilde yapılacağı gibi öğrencinin sorumluluğunda olan bilgilerin yer aldığı burs/kredi taahhütnamesini okuyup onaylayan öğrencilere ekim, kasım, aralık ayları dâhil olmak üzere aralık ayında üç aylık ödeme yapılacak.
 
KYK’dan burs/kredi hakkı kazanan ama kullanmak istemeyen ve taahhütnamesini onaylamayan öğrencilere 2018-2019 eğitim öğretim yılı için ödeme yapılmayacak. Dileyen öğrenciler bir sonraki eğitim öğretim yılında (normal öğrenim süresi içerisinde olmak kaydıyla) burs/kredi için tekrar KYK’ya başvurabilecek.
 
KYK BURS-KREDİLERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?
 
İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibariyle (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6-10. günleri arasında ödeme yapılmaktadır.