• Haberler »
  • Eğitim Haberleri »
  • KYK sonuçları açıklandı mı? Yurt başvuru sonuçlarına nereden bakılır, yurt sonuçları ne zaman açıklanacak? Sonuç sorgulama ekranı!

KYK sonuçları açıklandı mı? Yurt başvuru sonuçlarına nereden bakılır, yurt sonuçları ne zaman açıklanacak? Sonuç sorgulama ekranı!

14 Eylül 2021 Salı - 12:07 | Son Güncelleme : 14 09 2021 - 12:07

KYK yurt sonuçları açıklandı mı? KYK yurt başvuru sonuçları, başka şehirde üniversite kazanan adaylar tarafından sorgulanıyor. KYK yurt başvuruları hafta sonu sona erdi. KYK yurt başvurularının sona ermesiyle YURTKUR’un sayfası sık sık ziyaret ediliyor. Peki, Yurt başvuru sonuçlarına nereden bakılır, yurt sonuçları ne zaman açıklanacak?


KYK Yurt başvuruları e-Devlet Kapısı üzerinden alındı. Yurt başvurularını yapan üniversite öğrencileri KYK yurt başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevirdi. Bakanlıkça belirlenen tarihlerde yurt başvuru sonuçları açıklanacak. Sonuçların http://sonuc.gsb.gov.tr internet adresinden takip edilmesi gerekmektedir. Peki, KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak, sonuçlara nereden bakılacak?

KYK SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

KYK yurt sonuçları henüz açıklanmadı.

KYK YURT ÜCRETİ NE KADAR? 

1. TİP KYK YURTLARIKYK YURT ÜCRETİ : 230
DEPOZİTO ÜCRETİ: 314
2. TİP KYK YURTLARI
KYK YURT ÜCRETİ: 250
DEPOZİTO ÜCRETİ: 342

3.TİP KYK YURTLARI
KYK YURT ÜCRETİ: 290
DEPOZİTO ÜCRETİ: 342
4.TİP KYK YURTLARI
KYK YURT ÜCRETİ: 325
DEPOZİTO ÜCRETİ: 444

5.TİP KYK YURTLARI
KYK YURT ÜCRETİ: 360
DEPOZİTO ÜCRETİ: 492
6 TİP KYK YURTLARI
KYK YURT ÜCRETİ: 390
DEPOZİTO ÜCRETİ: 533

KYK YURT SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI

YURTLARDA BARINMA ŞARTLARI

a) Örgün eğitim veren bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olması.

b) Öğrenim gördüğü yükseköğretim kurumu veya programının, ailesinin ikamet ettiği il veya ilçe sınırları dışında bulunması.

c) Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, Cumhurbaşkanına hakaret, devletin egemenlik alametlerini aşağılama, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama, kamu barışına karşı suçlar veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, hayasızca hareketler, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti, kullanımı, kullanımını kolaylaştırma, kullanmak için satın alma, kabul etme veya bulundurma, haksız mal edinme, şike, teşvik primi, kanuna aykırı olarak spor müsabakalarına dayalı bahis ve şans oyunlarını oynatma, oynatılmasına yer ve imkan sağlama, reklamını yapma veya para nakline aracılık etme suçlarından mahkûm olmaması.

ç) Yurt dışında bulunan yurtlarda barınan öğrencilerin öğrenim gördükleri ülke kanunlarına göre taksirli suçlar hariç herhangi bir suçtan dolayı hakkında altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezası ile kesinleşmiş mahkumiyeti bulunmaması.

d) Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yükseköğrenim öğrencilerine hizmet veren yurtlarından çıkarma cezası veya yükseköğretim kurumlarından altı aydan fazla uzaklaştırma cezası almamış olması.

e) Uluslararası öğrencinin, öğrenci belgesi, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından almış olduğu ikamet izni belgesi ile pasaportunun onaylı suretini ibraz etmiş olması.

f) Zorunlu staj hariç brüt asgari ücret tutarının bir buçuk katı üzerinde ücretli bir işte çalışmaması.

g) Kamu personeli olmaması.

ğ) Toplu yerlerde yaşamaya engel olacak seviyede akıl ve ruh hastalığının olmadığına ve bulaşıcı hastalığının bulunmadığına dair beyanda bulunması.

h) Yurt başvurusu yaptığı tarihte otuz beş yaşını doldurmamış olması.