KYK Burs ve kredi sonuçları açıklandı! (KYK sonuç sorgulama)

17 Kasım 2016 Perşembe - 14:58 | Son Güncelleme : 17 11 2016 - 15:52

Binlerce öğrenci tarafından yakından takip edilen KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı. Adaylar KYK burs ve kredi sonuçlarını sonuc.kyk.gov.tr adresinden öğrenebilecek. KYK burs ve kredi sonuçlarını haberimizde yer alan linkten sorgulaayabilirsiniz


Binlere Üniversite öğrencisini yakından ilgilendiren KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı. Üniversite öğrencileri için maddi açıdan büyük önem taşıyan KYK burs ve kredi sonuçları sonuc.kyk.gov.tr adresinden öğrenilebilecek. Geçtiğimiz günlerde Gençlk ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç sonuçların kısa süre içerisinde açıklanacağını çalışmaların devam ettiğini belirtmişti. KYK 2017 burs ve kredi sonuçları bugün resmi siteden açıklandı.
 
 
KYK BURS/KREDİ BAŞVURUSU İLE İLGİLİ RESMİ AÇIKLAMA:
 
2016-2017 öğretim döneminde kurumumuza burs/kredi başvurusunda bulunan öğrencilerimizin değerlendirme süreci devam etmektedir. Başvuru bilgileri ilgili kamu kurumlarından teyit edilmekte olup değerlendirme sonucu en kısa sürede http://yurtkur.gsb.gov.tr internet sitemiz üzerinden ilan edilecektir.
 
TAAHHÜTNAME ONAY İŞLEMLERİ E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK
 
Sonuçların açıklanacağı ilan sayfasında öğrencilerimizin bundan sonra yapması gerekenler de duyurulacaktır.  Burs/kredi almak isteyen öğrenciler kendilerine verilen süre içerisinde e-devlet şifreleri ile e-devlet sayfasından burs/kredi taahhütname onay işlemi yapacaklardır.
Sonuç ekranında tahsis edilen burs/kredi imkânından faydalanmak için e-devlet üzerinden taahhütname onayı yapılması zorunludur.
 
YURT DIŞINDA (KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DÂHİL) EĞİTİM GÖRMEKTE OLUP BURS/KREDİ MÜRACAATINDA BULUNANLARIN DİKKATİNE
 
Yurt dışında eğitim görmekte olan öğrencilerimizin başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından yapmaları gereken işlem iki basamaklıdır.
- Öncelikle e-devlet üzerinden taahhütname onay işlemi,
- KEFALETNAME BELGESİ Öğrencilerimizin bu belgeyi, herhangi bir noter marifetiyle hazırlatmaları gerekmektedir. Kefaletname belgeleri e-devlet onayının ardından noter sistemine otomatik düşmektedir. Kefaletname hazırlatma işlemi öğrenciye kefil olacak kişi tarafından yaptırılacaktır, öğrencinin noterde bulunmasına gerek yoktur. Noterlerce hazırlanan kefaletname belgelerinin Kurumumuz genel müdürlük adresine  (Söğütözü mahallesi 2176 sokak No: 25 Çankaya / ANKARA ) posta veya kargo yoluyla gönderilmesi gerekmektedir.
 
ÖNEMLİ UYARI
 
Öğrenim kredisi ve burs almak istemeyen öğrencilerin herhangi bir işlem yapmalarına gerek bulunmamaktadır. Taahhütname onayı yapmayan öğrenci sisteme dahil olmayacağından ertesi yıl yeniden burs/kredi için başvurabilir.