KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman açıklanacak?

15 Kasım 2016 Salı - 14:48 | Son Güncelleme : 15 11 2016 - 14:48

KYK burs ve kredi sonuçları ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanı öncek günlerde bir açıklama yaptı. Bakan Akif Çağatay Kılıç KYK burs ve kredi sonuçlarının en kısa sürede açıklanacağını dile getirirken KYK burs ve kredi işlemleri açıklandığında yapılması gereken uygulamaları anlattı.


Binlerce Üniversite öğrencisi tarafından yakından takip edilen KYK burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin henüz net bir bilgi yer almıyor. Üniversite öğrencileri açısından büyük bir maddi dayanak olan KYK burs ve kredi sonuçlarının en kısa sürede açıklanacağını dile getiren Bakan Akif Çağatay Kılıç çalışmlarının tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.
 
 
TAAHHÜTNAME ONAY İŞLEMLERİ E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK
 
Sonuçların açıklanacağı ilan sayfasında öğrencilerimizin bundan sonra yapması gerekenler de duyurulacaktır.  Burs/kredi almak isteyen öğrenciler kendilerine verilen süre içerisinde e-devlet şifreleri ile e-devlet sayfasından burs/kredi taahhütname onay işlemi yapacaklardır.
 
Sonuç ekranında tahsis edilen burs/kredi imkânından faydalanmak için e-devlet üzerinden taahhütname onayı yapılması zorunludur.
 
YURT DIŞINDA (KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DÂHİL) EĞİTİM GÖRMEKTE OLUP BURS/KREDİ MÜRACAATINDA BULUNANLARIN DİKKATİNE
 
Yurt dışında eğitim görmekte olan öğrencilerimizin başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından yapmaları gereken işlem iki basamaklıdır.
 
- Öncelikle e-devlet üzerinden taahhütname onay işlemi,
 
- KEFALETNAME BELGESİ Öğrencilerimizin bu belgeyi, herhangi bir noter marifetiyle hazırlatmaları gerekmektedir. Kefaletname belgeleri e-devlet onayının ardından noter sistemine otomatik düşmektedir. Kefaletname hazırlatma işlemi öğrenciye kefil olacak kişi tarafından yaptırılacaktır, öğrencinin noterde bulunmasına gerek yoktur. Noterlerce hazırlanan kefaletname belgelerinin Kurumumuz genel müdürlük adresine  (Söğütözü mahallesi 2176 sokak No: 25 Çankaya / ANKARA ) posta veya kargo yoluyla gönderilmesi gerekmektedir.