KYK burs ve kredi başvuruları bu hafta açıklanacak mı?

14 Kasım 2016 Pazartesi - 11:27 | Son Güncelleme : 14 11 2016 - 11:27

KYK burs ve kredi başvuruları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Binlerce Üniversite öğrencisi açısından büyük önem taşıyan KYK burs ve kredi başvuruları hakkında yapılan son açıklamayua göre sonuçların en kısa sürede açıklanması bekleniyor. Peki KYK burs ve kredi sonuçları bu hafta açıklanacak mı?


KYK burs ve kredi sonuçları ile ilgili KYK'dan açıklama geldi. Binlerce Üniversite öğrencisinin yakından takip ettiği KYK burs ve kredi sonuçlarının en kısa sürede adaylara duyurulacağı dile getirildi. KYK burs ve kredi sonuçlarının bu hafta içerisnde açıklanması bekleniyor. KYK sonuçların açıklanmasının ardından yapılacak işlemler hakkında adaylara birtakım uyarılarda bulundu. KYK burs ve kredi sonuçları adaylara http://yurtkur.gsb.gov.tr adresinden duyurulacak.
 
2016-2017 öğretim döneminde kurumumuza burs/kredi başvurusunda bulunan öğrencilerimizin değerlendirme süreci devam etmektedir. Başvuru bilgileri ilgili kamu kurumlarından teyit edilmekte olup değerlendirme sonucu en kısa sürede http://yurtkur.gsb.gov.tr internet sitemiz üzerinden ilan edilecektir.
 
TAAHHÜTNAME ONAY İŞLEMLERİ E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK
 
Sonuçların açıklanacağı ilan sayfasında öğrencilerimizin bundan sonra yapması gerekenler de duyurulacaktır.  Burs/kredi almak isteyen öğrenciler kendilerine verilen süre içerisinde e-devlet şifreleri ile e-devlet sayfasından burs/kredi taahhütname onay işlemi yapacaklardır.
 
Sonuç ekranında tahsis edilen burs/kredi imkânından faydalanmak için e-devlet üzerinden taahhütname onayı yapılması zorunludur.
 
YURT DIŞINDA (KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DÂHİL) EĞİTİM GÖRMEKTE OLUP BURS/KREDİ MÜRACAATINDA BULUNANLARIN DİKKATİNE
 
Yurt dışında eğitim görmekte olan öğrencilerimizin başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından yapmaları gereken işlem iki basamaklıdır.
 
- Öncelikle e-devlet üzerinden taahhütname onay işlemi,
 
- KEFALETNAME BELGESİ Öğrencilerimizin bu belgeyi, herhangi bir noter marifetiyle hazırlatmaları gerekmektedir. Kefaletname belgeleri e-devlet onayının ardından noter sistemine otomatik düşmektedir. Kefaletname hazırlatma işlemi öğrenciye kefil olacak kişi tarafından yaptırılacaktır, öğrencinin noterde bulunmasına gerek yoktur. Noterlerce hazırlanan kefaletname belgelerinin Kurumumuz genel müdürlük adresine  (Söğütözü mahallesi 2176 sokak No: 25 Çankaya / ANKARA ) posta veya kargo yoluyla gönderilmesi gerekmektedir.
 
ÖNEMLİ UYARI
 
Öğrenim kredisi ve burs almak istemeyen öğrencilerin herhangi bir işlem yapmalarına gerek bulunmamaktadır. Taahhütname onayı yapmayan öğrenci sisteme dahil olmayacağından ertesi yıl yeniden burs/kredi için başvurabilir.