KYK burs ücretleri ne zaman ödenecek?

04 Aralık 2018 Salı - 9:58 | Son Güncelleme : 04 12 2018 - 9:58

KYK burs ücretleri ne zaman ödenecek sorusu binlerce üniversite öğrencisi tarafından araştırılmaya devam ediyor. KYK burs başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar için tanınan taahhütname onay süresinin de tamamlanması ile gözler Kredi Yurtlar Kurumu'na çevrildi. Adaylar şimdilerde KYK burs ücretleri ne zaman ödenecek sorusuna cevap arıyor.


KYK burs ve kredi ücretleri ne zaman ödenecek sorusu adaylar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Binlerce aday tarafından yakından takip edilen KYK burs başvuru ücretlerinin ne zaman yatırılacağı belli oldu. Peki KYK burs ve kredi başvuru ücretleri ne zaman ödenecek?

KYK BURS ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILIR?
 
İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibariyle (Ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6-10. günleri arasında ödeme yapılmaktadır.
 
KYK BURS-KREDİ MİKTARI NE KADAR?
 
Burs/kredi Ocak 2018’den bu yana lisans öğrencilerine aylık 470, yüksek lisans öğrencilerine 940, doktora öğrencilerine de 1410 lira olarak ödeniyor. 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz ay Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde öğrencilere müjdeyi vermiş ve burs/kredi miktarını önümüzdeki yıl itibarıyla lisansta 500, yüksek lisansta 1000, doktorada da 1500 liraya yükseltme kararı aldıklarını açıklamıştı. Zamlı burs/krediler Ocak 2019 yılından itibaren ödenmeye başlanacak.