KYK burs başvuru sonuçları açıklandı mı?

12 Kasım 2018 Pazartesi - 9:39 | Son Güncelleme : 12 11 2018 - 9:39

KYK burs başvurularının tamamlanmasının ardından gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. Üniversite öğrencileri için büyük fayda sağlayan ve binlerce başvurunun yapıldığı burs sonuçları belli oldu mu? İşte KYK bursları hakkındaki bilgiler...


KYK burs başvuru sonuçları için heyecan dorukta. Henüz açıklanmayan burs sonuçlarının hangi tarihte belli olacağı ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi. 

KYK BURS ÖDEMELERİ HANGİ TARİHTE YAPILACAK?
 
İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibariyle (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6-10. günleri arasında ödeme yapılmaktadır.
 
BURS MİKTARI NE KADAR? 
 
2018-2019 Eğitim Öğretim dönemi için KYK bursu alacak olan öğrenciler sabırsızlıkla araştırıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması üzerine KYK burs ücretleri bu yıl;
 
2018-2019 eğitim-öğretim yılı için aylık burs-kredi miktarı, 
 
*Lisansta 500 TL
*Yüksek Lisansta 1.000 TL*Doktorada 1.500  TL oldu. 
 
Burstan yararlanacak öğrenciler,
 
-Ön lisans öğrencileri, 
-Lisans öğrencileri, 
-İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.
-Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez) 
-ÖSYM sınav sonucunda ham puan bazında herhangi bir puan türünde ilk 100'e giren öğrenciler, 
-Kurum Kuruluş Kanunu gereği, Yönetim Kurulu tarafından belirlenen, kıstaslara göre Amatör milli sporcu olan öğrenciler, burstan yararlanabilmektedir.
Not: Bir öğrenci aynı anda, hem burs hem de öğrenim kredisi alamaz.