KYK 2. yedek yerleştirme sonuçları bugün açıklanıyor!

14 Eylül 2017 Perşembe - 8:12 | Son Güncelleme : 14 09 2017 - 8:12

KYK 2. yedek yurt yerleştirme sonuçları için meraklı bekleyiş sürüyor. KYK resmi sitesi üzerinden yapılan açıklamada yerleştirmelerin Pazartesi ve Perşembe günü yapılacağı adayların bilgisine sunuldu. KYK 2. yedek yerleştirme sonuçları kyk.gov.tr adresi üzerinden sorgulanabilecek.


KYK 2. yedek yurt yerleştirme sonuçları bugün açıklanıyor. Yüzbinlerce üniversite öğrencinin konaklama ihtiyacını gideren KYK yurtları her sene olduğu gibi bu sene de en güvenilir tercih olarak ailelerin ilk seçimi arasında yer alıyor. KYK resmi sitesi üzerinden yapılan açıklamada 1 Eylül'de ilk yerleştirmelerin gerçekleştirilmesinin ardından 11 Eylül Pazartesi günü KYK 1. yedek yerleştirme işlemleri gerçekleştirdi. Her Pazartesi ve Perşembe yer olması halinde yerleştirme işlemlerine devam edeceğini duyuran KYK bugün 2. yedek yerleştirme sonuçlarını adayların bilgisine sunacak.
 
Güvenli ve konforlu yurtlarıyla öğrencilerin ve ailelerin ilk tercihi olan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, binlerce öğrencinin merakla beklediği sonuçları kısa bir sürede açıklayarak 1 Eylül'de ilk yerleştirmeleri gerçekleştirdi. Yedek sırası bekleyen gençlerin yerleştirilme süreci ise bugün (11 Eylül) itibarıyla başladı.
 
Yerleştirmeler pazartesi ve perşembe günleri
 
11 Eylül Pazartesi günü başlayan yedeklerin yerleştirilme süreci, KYK yurtlarında yer olması halinde her perşembe ve pazartesi olmak üzere devam edecek. Dolayısıyla yedeklerin yerleştirilmesi 14 Eylül Perşembe günü ikinci kez, 18 Eylül Pazartesi günü ise üçüncü kez gerçekleştirilecek.
 
Gençlerin barınma talebini karşılamaya yönelik yıl içerisinde de yurt açma faaliyetlerini sürdüren KYK, bünyesine dahil ettiği yeni yurtlara ve mevcut yurtlarında boşalan yerlere öğrencileri yerleştirmeye 18 Eylül tarihinden sonra da devam edecek.
 
Yerleşen öğrencilerin yapması gerekenler   
 
KYK yurtlarına yerleşmeye hak kazanan öğrencilerin temel olarak yapması gereken iki şey bulunuyor: süresi içinde ilk kayıt ücretini ödemek ve e-Devlet üzerinden taahhütnameyi okuyup onaylamak.
 
Ödemeler Ziraat Bankası şubelerinden, ATM'lerden ya da KYK’nın internet sitesinden gerçekleştirilebiliyor. Ödenmesi gereken ilk kayıt ücreti, ödeme ekranından T.C. kimlik numarasıyla sorgulama yapıldığında otomatik olarak çıkıyor.
 
İlk kayıt ücretini ödemek için veilen süre yerleştirme tarihine göre belirleniyor. Dolayısıyla yurt hakkı kazanan öğrenci, kendisi için verilen süreyi sonuç görüntüleme ekranından görebilecek.
 
İlk kayıt ücretini ödeyen öğrenci yine belirtilen süre içerisinde e-Devlet üzerinden taahhütname onayını gerçekleştirdikten sonra KYK yurtlarında barınmaya başlayabilecek.
 
Yedek sırası bekleyen öğrenciler sonuçları https://sonuc.kyk.gov.tr/ adresinden görüntüleyebilecek.