Kuzey Sina'da sokağa çıkma yasağı uzatıldı!

AA |  10 Temmuz 2017 Pazartesi - 7:37 | Son Güncelleme : 10 07 2017 - 7:37

Mısır'ın kuzeydoğusundaki Kuzey Sina ilinde bulunan Refah ve El-Ariş kentlerinin bazı bölgelerinde sokağa çıkma yasağının 10 Ekim'e kadar uzatıldığı bildirildi.


Refah kentinde cuma günü bomba yüklü iki araçla düzenlenen saldırının  ardından alınan ve Resmi Gazete'de yer alan karara göre, bazı bölgelerdeki sokağa  çıkma yasağı, OHAL'in kaldırılacağı 10 Ekim'e kadar uzatıldı. Sokağa çıkma  yasağının 4 saatten başlayıp 11 saate kadar değişebilen aralıklarla uygulanacağı kaydedildi.
 
Mısır'ın Kuzey Sina Yarımadası'ndaki Refah kentinde cuma günü sabah  bomba yüklü iki araçla düzenlenen saldırıda 25 asker yaşamını yitirmişti.  Saldırıyı, terör örgütü DEAŞ'a biat ettiğini duyuran "Sina Vilayeti" üstlenmişti.
 
Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, 9 Nisan 2017 tarihinde Tanta  ve İskenderiye’de kiliselere düzenlenen bombalı saldırının ardından ülke  genelinde OHAL kararı almıştı. Mısır Parlamentosu ise 4 Temmuz'da OHAL’in ülkenin  bütün bölgelerinde üç ay daha uzatılması kararını onaylamış, uygulamanın 10  Temmuz-10 Ekim 2017 tarihlerinde geçerli olacağı duyurulmuştu.