Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde yeni gelişme

AA |  18 Ağustos 2018 Cumartesi - 15:29 | Son Güncelleme : 18 08 2018 - 15:31

Kuzey Marmara Otoyolu'nun yapımı tamamlanan Hüseyinli-Kömürlük Şile Bağlantı Yolu kesimi trafiğe açıldı.


 Karayolları Genel Müdürlüğününün (KGM) Resmi Gazete'de yayımlanan  ilanına göre, yap-işlet-devret modeliyle ihale edilen Kuzey Marmara Otoyol  Projesi kapsamında yapımı tamamlanan Hüseyinli-Kömürlük Şile Bağlantı Yolu'nun  trafiğe açılması Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca onaylandı.
 
 Bu yolda köprülü kavşaklar, ücret toplama istasyonları gibi belirlenen  yerler ve şartlar dışında giriş ve çıkış yapılması ve bu tür çıkışları engellemek  amacıyla karayolu sınır çizgisi boyunca tesis edilen telçit veya duvarların  tahrip edilmesi yasak.
Yola yayaların, hayvanların, motorsuz araçların, lastik tekerlekli  traktörlerin, iş makinelerinin ve bisikletlilerin girmesine ve yolda kavşaklarda  duraklama, park etme, geri dönüş yapma ve geri gitmelerine izin verilmeyecek.  Zorunlu hallerde en sağdaki emniyet şeridinde durulabilecek.
 
Yolun bu kesiminde mecburi asgari hız 40, azami hız 120 kilometre/saat  olacak.
Otoyola cephesi bulunan müesseselerin kendi faaliyetlerini  sürdürdükleri binalara tanıtma levhaları koymak istemeleri halinde KGM'den ve  görevli şirketten izin almaları gerekecek.
 

ETİKETLER