Kuveyt Türk de katıldı! En düşük konut kredisi faiz oranı ne kadar oldu?

11 Kasım 2019 Pazartesi - 17:37 | Son Güncelleme : 12 11 2019 - 12:51

Konut kredisi faiz oranları düştü. Merkez Bankası'nın açıklamasından sonra ise, bankalar konut kredisi faiz oranlarını düşürmeye devam ediyor. Peki, En düşük konut kredisi faiz oranı ne kadar oldu? Konut faiz oranlarında son durum ne? İşte detaylar...


Konut kredisi faiz oranları düştü. Konut faizi oranı indirimleri ile ilgili kampanyalar sürüyor. Ziraat Bankası, Akbank, Garanti Bankası, Vakıfbank, TEB ve İş Bankası derken, kampanyaya Kuveyt Türk de eklendi.  Merkez Bankası’nın açıklamasından sonra, kampanyaya katılan bankalar da artıyor. Peki, konut faiz oranlarında son durum ne? Kuveyt Türk, konut finansman oranı kaça indi? En düşük konut kredisi faiz oranı ne kadar oldu?

KUVEYT TÜRK, KONUT FİNANSMANINDA KAR ORANINI 0,98'E DÜŞÜRDÜ

Kuveyt Türk, ev sahibi olmak isteyen bireylere, konut sektörüne ve ülke ekonomisine katkı sunmak amacıyla konut finansman oranını 0,98'e indirdi.

Kuveyt Türk'ten açıklamaya göre, herhangi bir üst veya alt sınır şartı olmaksızın tüm vade seçeneklerinde konut finansmanı kar oranı 0,98'e düşürüldü.  Otomatik ödeme talimatı, BES, Kredili Hayat Sigortası ürünlerini kullanan Kuveyt Türk müşterileri ise 0,95'e kadar düşürülen kar oranlarından yararlanabilecek.  Konut finansmanında 120 aya kadar vade seçenekleri sunan Kuveyt Türk, bu sayede ev sahibi olmak isteyen vatandaşların bütçelerine ve konut sektörüne katkı sunmayı hedefliyor.  Kuveyt Türk, Türkiye'de üretim yapan otomobil firmalarına ve araç sahibi olmak isteyen müşterilerine destek olmak amacıyla "Yerli Üretim Araç Finansmanı Kampanyası" kapsamında anlaşmalı bayilerde sıfır araçlarda yüzde 0,49-0,69 kar oranı uygulamaya başlamıştı.    

EN DÜŞÜK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI NE KADAR OLDU?

ZİRAAT BANKASI FAİZ ORANLARI

Konut kredisi: 0.99

AKBANK FAİZ ORANLARI:

Konut kredisi: 1.11

HALKBANK FAİZ ORANLARI:

Konut kredisi: 0.99

İŞ BANKASI FAİZ ORANLARI:

Konut kredisi: 1.1

GARANTİ BANKASI FAİZ ORANLARI:

Konut kredisi: 1.17

TEB BANKASI FAİZ ORANLARI

Konu kredisi 1,1

ALBARAKA KONUT FİNANSMAN ORANI

Konut finansman oranı 1,19