Kuveyt'ten flaş çağrı: Terk edin!

AA |  09 Kasım 2017 Perşembe - 21:35 | Son Güncelleme : 09 11 2017 - 21:37

Suudi Arabistan'ın ardından Kuveyt'in de, Lübnan'daki vatandaşlarından "derhal" ülkeyi terk etmelerini istediği bildirildi.


Kuveyt resmi haber ajansı KUNA'nın haberine göre, Dışişleri Bakanlığı  açıklamasında,  "Lübnan'ın içinde bulunduğu şartlar ve söz konusu durumlardan  olumsuz yönde etkilenme beklentisiyle Lübnan'da ikamet eden Kuveyt  vatandaşlarımızın emniyet ve selameti için derhal ülkeyi terk etmesini talep  ediyoruz." denildi.
 
 
Açıklamada ayrıca, Lübnan'a seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarına da  seyahat etmemeleri tavsiye edilirken, Lübnan'daki Kuveyt vatandaşlarının herhangi  bir yardıma ihtiyaç duymaları durumunda Kuveyt elçiliğinin acil durum telefonuna  ulaşmaları çağrısı yapıldı.
 
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı açıklamasında da Lübnan'da ikamet  eden Suudi Arabistan vatandaşlarından yaşanan olumsuz şartlar nedeniyle acilen  ülkeyi terk etmeleri istenmişti.
 
Lübnan Başbakanı Saad Hariri'nin Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da  görevinden istifa ettiğini açıklamasıyla başlayan gerginlik, Yemen'deki Husilerin  Riyad'a balistik füze atması ve Suudi yetkililerin söz konusu saldırıdan İran ve  Hizbullah'ı sorumlu tutması ile daha da artmıştı.