Kütahya'da orman yangını! Ekipler sevk edildi

AA |  02 Eylül 2018 Pazar - 20:13 | Son Güncelleme : 03 09 2018 - 1:29

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde çıkan yangına müdahale için bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi


Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde orman yangını çıktı. 
 
Orman Bölge Müdürü Adnan Kayım, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  Kırık köyü yakınlarında bulunan Bektaşlar Mezarlığı mevkisindeki ormanlık alanda  henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktığını bildirdi.
 
Yangının olduğu bölgeye çok sayıda ekip sevk edildiğini belirten  Kayım, şunları kaydetti:
 
"Domaniç ile Tavşanlı ilçesi sınırları arasındaki yangın çıkan bölgeye  20 arazözlü ekip sevk ettik. Yangına Bursa'dan talep ettiğimiz 6 helikopter ile  ilk müdahale yapıldı. Bölgeye 2 dozer gönderildi. Yangına ekiplerimizin yanı sıra  bölgedeki gönüllü vatandaşlarımız da destek veriyor. Bölgede rüzgar olmasından  dolayı müdahalede güçlük çekiyoruz. İnşallah fazla büyümeden yangını kontrol  altına alabiliriz." diye konuştu.
 
Öte yandan yangının çıktığı bölgeye tedbir amaçlı sağlık ekipleri de  sevk edildi.
 
'YANGININ BÜYÜME RİSKİ VAR'
 
Orman Bölge Müdürü Adnan Kayım, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  Bektaşlar mevkisinde dün akşam saatlerinde çıkan orman yangınının yaklaşık 30  hektarlık alanda etkili olduğunu söyledi.
 
Kayım, şöyle konuştu:
 
"Yangının kontrol altına alınması için çalışmalarımız aralıksız  sürüyor. Bursa, Manisa, Balıkesir ve Denizli'den arazözlü takviye ekipler bölgeye  geldi. Şu anda rüzgar durdu ama meteoroloji verilerine göre sabah yine rüzgar  çıkması bekleniyor. Bu durumda da yangının ilerlemesi riskiyle karşı karşıyayız.  Ayrıca bölgenin sarp olması da yangınla mücadelemizi güçleştiriyor. Ekiplerimiz  sabaha kadar arazöz ve dozerlerle yangınla mücadele çalışmalarını sürdürecek."
 
Kayım, günün ağarmasıyla yangın söndürme helikopterlerinin de havadan  müdahaleye başlayacağını bildirdi.
 

ETİKETLER