Kurban Bayramı tatili kaç gün? Tatil ne zaman?

11 Ağustos 2018 Cumartesi - 8:35 | Son Güncelleme : 11 08 2018 - 8:35

Bayram tatili için artık çok az zaman kaldı. Kurban Bayramı'nda 9 günlük tatilin heyecanını yaşayan milyonlarca vatandaş müjdeli haberi aldı. Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor?


Kurban Bayramı tatili için geri sayım başladı. Kurban Bayramı'nı fırsat bilerek tatil yapmak isteyenler için merak edilen tüm bilgileri haberimizde derledik. 2018 kurbanlık fiyatlarına ilişkin detaylar da haberimizde yer alıyor.
 
KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?
 
Kabine toplantısında, yaklaşan Kurban Bayramı'na ilişkin bir karar  alındığını söyleyen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Yapılan düzenleme çerçevesinde Kurban Bayramı tatili  9 güne çıkartılmıştır. Bunu da kamuoyuyla paylaşıyoruz. Yani arife günü olan  pazartesi de tatile dahil edilmiş bulunuyor." dedi.
 
2018 KURBAN BAYRAMI TARİHLERİ
 
Kurban Bayramı Arefe günü 20 Ağustos Pazartesi
 
Kurban Bayramının 1. günü 21 Ağustos Salı
 
Kurban Bayramının 2. günü 22 Ağustos Çarşamba
 
Kurban Bayramının 3. günü 23 Ağustos Perşembe
 
Kurban Bayramının 4. günü 24 Ağustos Cuma
 
2018 yılında Kurban Bayramı, hafta sonu tatilleri de dahil edildiğinde toplam 9 gün idrak edilecek. Kurban Bayramı'nın arefe günü 20 Ağustos'ta başlayacak. Bayramın son günü ise 24 Ağustos'a denk gelecek. 25-26 Ağustos tarihleri de hafta sonu tatili olarak memurlar için Kurban Bayramı tatilinin devamı niteliğini taşıyacak.