Kreşler ve anaokulları kapanacak mı? Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan flaş açıklama

20 Kasım 2020 Cuma - 10:54 | Son Güncelleme : 20 11 2020 - 11:14

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullardaki yeni döneme ilişkin konuştu. Kreş ve anaokullarının tatil olup olmayacağı ile ilgili konuşan Selçuk, "Çalışan annelerin okul öncesi kurumlarına çocuklarını verebilmeleri konusunda olumlu bir haber de yansıyacak diye düşünüyorum. Onunla ilgili çalışmalar devam ediyor. Gün içinde tüm milli eğitim müdürlüklerine, okullara bilgiyi geçmiş oluruz" dedi.


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullardaki yeni dönemle ilgili tüm ayrıntıları TRT Haber'de  anlattı. Sınavlar ve kreş ile anaokullarına dair flaş açıklamlar yapan Bakan Selçuk şunları anlattı
 
Bu süreç dinamik bir süreç, verilere bakarak değerlendirme yapmamız gereken bir süreç. Biz öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin sağlığını riske atacak bir durumda olmayız. Kararlarımızı da buna göre güncelliyoruz.Okullarda günlük olarak izleme ve değerlendirme yaptık. Toplumdaki genel artış okullarımızı da riske sokma ihtimalini doğuruyor. Biz de Bilim Kurulu ile istişare ettik, bilimsel olarak bir tavsiye kararı çıktığı için böyle bir karar gelişti.Nasıl bir dönüşüm değişim olacak buna bakılacak, öğretmenlerimizle eğitimlerimiz var onu sürdüreceğiz, ara değerlendirmeler var. Veriler bize hangi seçeneği gösteriyorsa onu seçeriz. Biz öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tehlikeye atacak bir duruma sokmayız.Çocuklarımızın haftada bir gün sınava gitmeleri de doğru değil, bunun için sınavları erteledik. Daha önce yapılan sınavlar geçerli olacak. 4 Ocak'ta okullar açıldığında hangi hafta neler yapılacak bakacağız. Salgının seyri belli değil, bizim oluşturduğumuz senaryoyu paylaşmak doğru değil. Şimdi verilere baktığımızda yıl sonuna kadar stajların da yapılmaması gerektiği konusunda ortak bir kanaat oluştu, karar alındı.
 
KREŞLER VE ANAOKULLARININ DURUMU
 
Çalışan annelerin okul öncesi kurumlarına  çocuklarını verebilmeleri konusunda olumlu bir haber de yansıyacak diye  düşünüyorum. Onunla ilgili çalışmalar devam ediyor. Gün içinde tüm milli eğitim  müdürlüklerine, okullara bilgiyi geçmiş oluruz.
 
SINAVLAR
 
Şimdiye kadar sınavların bir kısmı  yapıldı. Bunların tamamı geçerli sayılacak.
 
8 VE 12. SINIFLARIN DURUMU 
 
Önümüzdeki hafta çocukların lehine bazı çalışmalar yapılacak
 
   
 

ETİKETLER

MEB sınav kreş anaokul