Kremlin Trump-Kim görüşmesinden memnun

AA |  13 Haziran 2018 Çarşamba - 13:32 | Son Güncelleme : 13 06 2018 - 13:32

Trump-Kim görüşmesi hakkında açıklama yapan Kremlin Basın Sözcüsü Peskov, "Bu tür toplantılar, yarımadadaki gerginliklerin giderilmesine katkıda bulunuyor" dedi.


Kremlin Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD Başkanı  Donald Trump ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un dün Singapur'da bir araya  geldiği zirveyi memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. 
 
Peskov, yaptığı açıklamada, Trump ve Kim’in doğrudan diyaloğunun  memnuniyetle karşılandığını dile getirerek  “Sonuçları ne olursa olsun bu tür  toplantılar, yarımadadaki gerginliklerin giderilmesine katkıda bulunuyor ve  durumu birkaç ay önce olduğu kritik noktadan uzaklaştırıyor. Bu memnuniyet  vericidir.” ifadelerini kullandı.
 
Kremlin Basın Sözcüsü Peskov, Rus tarafı ve Rusya Devlet Başkanı  Vladimir Putin’in, Kore Yarımadası sorununu çözmenin tek yolunun doğrudan diyalog  olduğu görüşünün zirvede teyit edildiğini vurguladı.
 
Peskov, Putin’in yarın Dünya Futbol Şampiyonası açılış törenine  katılmak üzere Moskova’ya gelen Kuzey Kore Yüksek Halk Meclisi Başkanı Kim Yong  Nam ile görüşeceğini sözlerine ekledi.