KPSS önlisans soru ve cevapları yayınlandı!

06 Kasım 2018 Salı - 16:27 | Son Güncelleme : 06 11 2018 - 16:27

KPSS önlisans sınavının 4 Kasım'da gerçekleşmesinin ardından soru ve cevaplar merakla bekleniyordu. ÖSYM az önce duyuru yaptı ve KPSS önlisans sınav sorusu/cevaplarını adayların erişimine açtığını açıkladı.


KPSS önlisans soru ve cevapları adayların erişimine açıldı. Haberimizdeki linkten sorgulayabilirsiniz.

KPSS SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS: Kamu Personel Seçme Sınavı
DUYURU
(06 Kasım 2018)
 
2018-KPSS Ön Lisans Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı
 
4 Kasım 2018 tarihinde uygulanan 2018-KPSS Ön LisansTemel Soru Kitapçığına,  sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 6 Kasım 2018 tarihinde saat 16.15’ten itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir.
 
2018- KPSS Ön Lisans Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.
 
Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.
 
2018-KPSS Ön Lisans sınavında, yardımcılı görme engelli adaylara sorulmayan sorular (% 10) testlere göre aşağıda verilmiştir.
 
GENEL YETENEK: Bulunmamaktadır.
 
GENEL KÜLTÜR: Bulunmamaktadır.
 
Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
ÖSYM BAŞKANLIĞI