KPSS önlisans cevap kâğıtları ve aday cevapları erişime açıldı!

28 Kasım 2018 Çarşamba - 15:02 | Son Güncelleme : 28 11 2018 - 15:02

KPSS önlisans cevap kâğıtları ve aday cevapları merak ediliyordu ve az önce yayınlandı. ÖSYM resmi internet sitesinde duyuru yapıldı. Haberimizdeki linkten ulaşabilirsiniz.


KPSS önlisans cevap kâğıtları ve aday cevapları "https://ais.osym.gov.tr" internet sitesi üzerinden kolayca sorgulanabiliyor.

 
DUYURU
 
(28 Kasım 2018)
 
2018-KPSS Ön Lisans Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı
 
04 Kasım 2018 tarihinde uygulanan 2018-KPSS Ön Lisans adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 28 Kasım 2018 tarihinde saat 15.00'den itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.
 
Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.  
 
Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 
 
ÖSYM BAŞKANLIĞI