Kostümler dizinin önüne geçti

05 Kasım 2017 Pazar - 2:30 | Son Güncelleme : 05 11 2017 - 2:30

Artık dizilerde hikayenin sürükleyiciliği ve oyuncu kadrosu kadar karakterlerin kıyafetleri de her bölüm beklenen detaylardan biri oldu. Yeni başlayan Ufak Tefek Cinayetler bu konuda izleyenlere bir moda şovu sunuyor.


Büyük küçük herkesi ekrana kilitleyen dizilerin konuları kadar karakterlerin kostümleri de bir hayli dikkat çekti. Her bölüm senayonun akışı kadar oyuncunun ne giydiği de merak konusu oluyor. Bu furya galiba Aşk-ı Memnu dizisi ile başladı. Bihter’in, Peyker’in Firdevs Hanım’ın ne giyip çıkardığı herkesin takibinde oldu. Dizileri giydiren ünlü stil danışmanı Burak Sanuk’a ekrandaki dizilerin nasıl göründüğünü sorduk. Burak Sanuk, “Dizi karakterlerine styling yaparken elbette ki hikaye bizim en büyük anahtarımız. Karakterlerin hikaye de konumlandırıldıkları yerlere göre onlara görsel destek veriyoruz. Bu noktada kişilerin fiziki koşulları kıyafeti taşıyış biçimleri en önemli faktör. Her proje için doğru görselleri elde ettiklerini söylebilmek elbette zor ama hakkını vererek bu işi yapan ve bizi görsel dünyasında bağlayan projeler var” diyor. 

Her bölüm moda şovu gibi

Star TV’nin yeni dizisi Ufak Tefek Cinayet’ler de gizemli konusundan çok kostümleriyle konuşulur hale geldi. Gökçe Bahadır, Tülin Özen, Aslıhan Gürbüz ve Bade İşçinin kıyafetleri büyük dikkat çekti. Ekranda adeta bir moda şov yaşatan dizinin kostüm sorumlusu Mukadder Özal dört güzel başrol oyuncusunu o kadar güzel giydirmiş ki dizinin kostümleri konu ve hikayenin önüne geçti. Ayakkabı, çanta ve aksesuar ile bütünleşen kıyafetlerin şıklığı dizinin görsel olarak diğer dizilere fark atmasını sağladı. Ayrıca dizinin dört güzel kadının da zayıflığı ve fitliği konuşulan bir diğer konuydu. Aslında tanıtım çekimlerinin fotoğraflarından bu projede kılık kıyafete çok önem verileceği çok net anlaşılıyordu. Hikayenin ilgi çekiciliği, oyuncular, mekanlar kostümlerle artıyor. 

Kıyafetlere 400, takılara 100 bin lira harcandı
 
Kadın oyuncuların ilk beş bölüm için kıyafetlerine 400 bin lira harcanmış. Kıyafetlere uyacak aksesuarlar için de 100 bin lira harcanmış. 
Dolayısıyla bu görsel şov devam edecek ve biz modaya yeterince doyacağız. Dizinin stil danışmanı ve oyuncular her bölümde ayrı ayrı şıklıklar ile izleyici ile buluşacaklar. Dizinin kıyafetleri dört iddialı kadının tarzını ekrana taşırken pek çok hanıma da tarzlarında fikir verecekler. Yani hanımlar ekrandan neyi nasıl kombinlemeleri konusunda birçok şeyi öğrenmiş olacaklar. 
Anlaşılan o ki Ufak Tefek Cinayetler hepimizi ekran önünde oturtup stil notları aldırtacak.
 
Mukkadder Özal Ay Yapım kostüm & sytling sorumlusu
 
Ufak Tefek Cinayetler’de karakterlerin kıyafet seçimini nasıl yapıyorsunuz? 
 
Senaryoyu okurken sahneye, duygu durumuna ve karaktere önem veriyorum.  Karakterler oluşurken oyuncunun vücudu, kendini rahat hissetmesi önceliğim oluyor. Bütün karakterlerin kendi rengi var. Oya natürel, doğal, saf bir kadın olmalıydı. Yani klasik siyahçı bir kadın değil. Merve ise dişli, sözü geçen, renkli kırmızı bir kadın. 
 
Güçlü kadın imajında maskülen stil daha mı baskın? 
 
Güçlü kadın demek keskin hatlar ya da net çizgiler demek değil. Dizimizi izlediğiniz de bütün kadınlarımızın ne kadar güçlü olduğuna şahit olacaksınız. 
 
Karaktere uyumlu olduğunu düşündüğünüz markalar var mı? 
 
Her markanın ürününü alıp onları kendi içinde kombinlemek bana daha doğru geliyor. Çünkü iddialı kostümler bu şekilde oluşuyor. Moda olan parçaları kullanmıyorum. Daha çok yeni tasarımcıların yaptıklarını önemsiyorum. Gözüme güzel gelen her şey moda.
 
Dizini Oya’sı Gökçe Bahadır arkadaşları tarafından ihanete uğramış bir kadını canlandırıyor. Daha ayakları yere basan ve seksilikten uzak ve ölçülü bir tarzı var. Genelde çabasız şıklıktan yana ve çoğunlukla ceket pantolon takımları giyiyor. Ama giydiği spor kıyafetleri de beğeniliyor. 
 
Bade İşçil son moda kıyafetleri Tom Ford gözlükleri, tulumları ile çok dikkat çekti. Pelin’de derin dekolteler ve yırtmaçları bolca kullanmış. Straplezler, sırt dekolteleri Pelin’de göreceğimiz detaylar olacak ama diziyi seyreden hanımlar bence Bade İşçil’den ilham alacak.
 
Dizinin Arzu’su Tülin Özen ise aynı Aslıhan Gürbüz gibi karşımıza hiç bu kadar iddialı bir tarz ile çıkmamıştı. Onun için de yine danteller, simler yırtmaçlar ve iddialı kılıklar bolca kullanılacak. Şimdiye kadar yayınlanan bölümlerde onu daha çok kot gömlek şeklinde gördük ama bu değişecektir. 
 
Aslıhan Gürbüz ilk defa bir dizide bu kadar iddialı kıyafetlerle karşımıza çıkıyor. Daha önce hep daha sıradan ve iddiasız kılıklarda ve rollerde kendisini tanımıştık. Onu ilk defa bu denli iddialı bir stil ile tanıyoruz. O da günümüzün trendi renkler detaylar parlak kumaşlarla karışımızda 
olacak.

YAZARLAR Prof. Dr. Halim Hattat Prof. Dr. Halim Hattat
Prostat sağlığı için ne yiyelim?
Tülay Gürler Kurtuluş Tülay Gürler Kurtuluş
Bahara merhaba diyen kitaplar
Ahmet Örs Ahmet Örs
Sosu bağlamak gerek…
Türkan Hiçyılmaz Türkan Hiçyılmaz
Sahurda tatlıdan uzak durun gün içinde 1-2 saat uyuyun
Dr. Yasemin Arslan Dt. Şule Arslan Dr. Yasemin Arslan Dt. Şule Arslan
Estetik dünyasında son gelişmeler
Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta
Gıda intolerans testlerinin gerçek yüzü
Kürşad Zorlu Kürşad Zorlu
Bozkırda yeşeren başarı öyküsü…
Hasan Genç Hasan Genç
Gelecek kodlarla şekilleniyor
Bahar Saygılı Bahar Saygılı
Federer’in şifreleri
Lütfü ÖZEL Lütfü ÖZEL
İşte karşınızda Selin Williams
Demet Sarova Demet Sarova
Terapi gibi terapi sahneleri!
Zeynep Kakınç Zeynep Kakınç
Önce steak, sonra tavuk ardından köfte en son da sucuk
Murat Çelik Murat Çelik
İrlanda’nın ata sporu boks
Ayşe Kucuroğlu Ayşe Kucuroğlu
Ege’nin iki kardeş mutfağı buluştu
Ayşe Brav Ayşe Brav
Şalvar pantolon yılın en sevilen modası
Berna Laçin Berna Laçin
Harry’nin intikamı mı, Diana’nın ahı mı?
Füsun Saka Füsun Saka
Bahar geldi dans kurslarını doldurduk
Cem Ceminay Cem Ceminay
Başa gelen çekilir demişler saça Suat Kaya eklemişler!
Teoman Hünal Teoman Hünal
Endülüs’ün büyülü başkenti: Sevilla
Süha Derbent Süha Derbent
Siena’da Orta Çağ’a yolculuk
Tülay Gürler Kurtuluş Tülay Gürler Kurtuluş
Okunması gereken dünya klasikleri
Dr.Yasemin Bradley Dr.Yasemin Bradley
Uzun yaşamın sırrı Acciaroli’de
Engin Akın Engin Akın
Korfu Adası'nda dalak dolması
Eylem Kaftan Eylem Kaftan
'Herkesin yarım kalmış hikayesi var'
Damla Doğan Damla Doğan
İlişkide “R-bomba” hali!
Canan Tan Canan Tan
Şiddet mi, cinnet mi?
Güney Öztürk Güney Öztürk
En iyi üniversiteler hangi kitapları okutuyor?
Barış Öztürk Barış Öztürk
75 yıllık efsane Jeep