Koray Aydın’ın yaptığı gaf değil

31 Temmuz 2018 Salı - 2:30 | Son Güncelleme : 31 07 2018 - 2:30

Bahçeli, ‘Başkanımız Akşener’ yerine ‘Başkanımız Bahçeli’ diyen İYİ Partili Aydın’a tepki gösterdi: Gaf bir kelimenin yanlış telaffuzudur. Koskoca bir cümlenin içerisinde gaf olmaz. Kesinlikle kasıtlı. Ayağını denk alsınlar


MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM Başkanı Binali Yıldırım’a dün nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaretin ardından soruları yanıtlayan MHP lideri, ‘’Genel Başkanımız Meral Akşener’’ yerine ‘’Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’’ diyerek gaf yapan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’a sert tepki gösterdi. “Gaf kelimesi sürçülisan kelimesi bunlar bir kelime veya o kelimeyi oluşturan birkaç hecenin arasında bazı yanlış telaffuz ve yanlış kavramlar nitelendirebilecek konuşmalar yaptığınız takdirde bunun adı gaf olur” diyen Bahçeli, şunları söyledi:
 
Hata yaptılar
 
Koskoca bir cümlenin içerisinde gaf olmaz. Orada bana ulaşan bilgiler çerçevesinde, sayın genel başkan yardımcımız Semih Yalçın beyin ifade ettiği gibi 4 kişi arasında eğer bir konuşma, planlama ve dışarıdaki kitleyi o manada yönlendirmeye yönelik bir gaflete düşmüşlerse çok büyük hata işlemişlerdir. (Kasıtlı olduğunu düşünüyor musunuz?) Kesinlikle. Orada bir siyasi partinin genel başkanını yuhalattırabilecek bir tarzda gaf olmaz. Eğer bu yuhalama başlarsa bunun altından İYİ Parti kalkamaz. Herkes ayağını denk alsın. Ne yapmak istiyorlarsa ona göre hareket etsinler.Gelirler gelmezler. Biz başından beri söylüyoruz, kurulan bir parti var. Hanımefendi o partinin başına tekrar dönmesinde yarar var. Demokrasi açısından yarar var, İYİ Parti açısından yarar var.
 
Tekrar koparlar mı?
 
MHP lideri, İYİ Parti’de kopmaların olabileceği yönündeki iddiaları da değerlendirdi: Kopmalar olur mu, olmaz mı bilemiyoruz. Bizden koptukları biliniyor. Tekrar kopanlar bize gelir mi onu bilemiyorum. Ama bazıları var ki hiçbir şart altında MHP ile beraberlikleri kalmamıştır.
 
Nezaket ziyareti
 
Bahçeli, TBMM Başkanı Binali Yıldırım’a nezaket ziyaretinde bulundu. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşme sonrasında açıklama yapan Bahçeli, Yıldırım’ı tebrik ettiğini ve başarılar dilediğini söyledi.
 
 

ETİKETLER