Köpeğinize Yüzme Öğretmenin En Kolay Yolları 17 August, 19:52'de eklendi

Her köpek yüzme bilmez. Bazı köpekler doğuştan yüzücüdür ve daha çok genç yaşta ördek misali tavırlar takınır. Ama diğer köpeklerin suyla imtihanı biraz daha zordur. Onları suya alıştırmak ne yazık ki hayvan sahiplerine düşer.

1.
Her köpek yüzme bilmez. Bazı köpekler doğuştan yüzücüdür ve daha çok genç yaşta ördek misali tavırlar takınır. Ama diğer köpeklerin suyla imtihanı biraz daha zordur. Onları suya alıştırmak ne yazık ki hayvan sahiplerine düşer.
2.
Köpeğinizin bir süre sonra ayaklarını değdiremeyeceği sessiz bir ortam bulun. Birçok köpek denizle ilk defa tanışacağı zaman, aşırı hareketli ve sesli ortamlarda olmaktan gerilir.
3.
Tasma ve kayışı köpeğinize yerleştirin ve kayışı hiçbir zaman elinizden bırakmayın. Bu sayede köpeğinizi kontrol altına almış ve suya batmasını engellemiş olacaksınız.
4.
Suya doğru ufak ufak adımlar atın ve heyecanlı bir sesle biricik köpeğinizi yanınıza çağırın. Köpeğinizin suya sırnaşmasına ve dalgaları doya doya keşfetmesine izin verin. Ve suya patisini ilk attığında onu en çok sevdiği ödül mamasıyla ödüllendirin.
5.
Yavaşça suya girin ve köpeğinizi de çağırmaya devam edin. Eğer köpeğiniz daha derine gitmek istemez ya da korkarsa, onu rahatlatmak için omuzlarına destek olun.
6.
Köpeğinizi göğsünden ve arkasından elinizle destekleyin ve suda yüzmesine yardımcı olarak  derine doğru ilerleyin. Köepeğiniz ayakları yerden kesilince içgüdüsel olarak kollarını çırpmaya başlayacak. Bu süreçte onunla sakince konuşmalı ve ne kadar iyi yüzdüğünü söyleyerek onu da skin tutmaya çalışmalısınız.
7.
Elinizi, köpeğinizin göğsünden yavaşça çekin ve arka ayaklarını tek başına yüzmeye başlayana kadar dengede tutmaya devam edin. Daha sonra arkadan verdiğiniz desteği bırakın ve köpeğiniz batarsa müdahale etmek için yakınında durun.
8.
Sahile doğru yürümeye başlayın ve köpeğinizi yanınıza çağırın. Ses tonunuzun köpeğinizi kıyıya gelmesini cesaretlendirecek kadar canlı olduğundan emin olun.
9.
Sudan çıkar çıkmaz köpeğinize övgü sözcükleri yağdırmaya başlayın. Ona ödül maması verin ve ne kadar büyük bir iş başardığını hissetmesini sağlayın.
10.
Köpeğinizi dinlenmesi için birkaç dakika rahat bırakın ve suya geri dönün. Daha sonra sevgili köpeğinizi yanınıza çağırın ve suyla baş etmesine izin verin. Rahatça yüzmesi için birkaç dakika ona izin verin.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.