Gazetevatan.com » Ekonomi » Konut kredisi faiz oranları ne kadar? Konut kredisi düşer mi? (En güncel konut kredisi faiz oranları)

Konut kredisi faiz oranları ne kadar? Konut kredisi düşer mi? (En güncel konut kredisi faiz oranları)

Ev sahibi olmak isteyip yeteri kadar nakit parası bulunmayan vatandaşlar uzun süredir konut kredisi faizlerinin düşmesini bekliyordu. Merkez bankasının faiz kararı sonrası önce devlet bankaları ardından da özel bankalar konut kredisi faiz oranlarını düşürdü. Bankaların faiz oranlarını düşürmesinden sonra vatandaşlar bankaların yeni kampanyalarını araştırmaya ve kredi faiz oranları ne kadar oldu? sorusuna cevap aramaya başladı. İşte en güncel Ziraat, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası TEB konut kredisi faiz oranları...

Konut kredisi faiz oranları ne kadar? Konut kredisi düşer mi? (En güncel konut kredisi faiz oranları)
Merkez Bankası’nın faiz indirimleri sonrasında konut, ihtiyaç ve taşıt kredilerinde düşüşler meydana geldi. Ziraat Katılım Bankası'nın yaptığı indirim duyurusuyla sıfır konut için kullanılan konutlarda kar payı oranını yüzde 0.79'a indirmiş, Akbank da, konut kredisi faiz oranını tüm vadelerde ve herhangi bir tutar sınırı olmaksızın yüzde 0,95'e düşürdü.Bankalar kampanya yaparak konut kredisi kullanımının önünü açtı. 240 ay vadeye kadar konut kredisi kullanılabiliyor.
 
 
İşte bankalara göre konut kredisi faizi ve ödemesi