Yangın faciası: Çok sayıda ölü var

AA |  06 Haziran 2019 Perşembe - 10:29 | Son Güncelleme : 06 06 2019 - 16:22

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde bir tekstil fabrikası ve lojistik deposunda çıkan ve kontrol altına alınan yangında itfaiye ekipleri ilk etapta 4 kişinin cesedine ulaştı. İHA daha sonra ise bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldığını duyurdu.


Cumhuriyet Mahallesi'nde, çevresinde de fabrikalar bulunan büyük bir  alana kurulu 4 katlı tekstil fabrikası ve lojistik deposunda henüz belirlenemeyen  nedenle yangın çıktı.  Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk  edildi.Alevlerin çevredeki fabrikalara sıçramaması için önlem alan itfaiye  ekipleri, zaman zaman patlama sesleri de duyulan yangına güçlükle müdahalede  bulundu.
 
  
Yangın sırasında içeride bugün mesaiye gelen yaklaşık 30 kişi  bulunduğu, birçoğunun kendi imkanlarıyla dışarı çıktığı, yaralanan 5 kişinin ise  çevre hastanelere kaldırıldığı öğrenildi. İtfaiye ekipleri, içeride mahsur kalanlar olduğu ihbarı üzerine de  çalışma başlattı.
 
  
Bu arada, yangını söndürme çalışmalarına Kocaeli merkez ve ilçeleriyle  İstanbul itfaiyesi katıldı.    Yangın, 30'a yakın araçla itfaiye ekiplerinin 5 bölgeden yürüttüğü  yaklaşık 4,5 saat süren çalışmasıyla kontrol altına alındı. Daha sonra binaya giren itfaiye ekipleri üçüncü katta ilk  belirlemelere göre 5 kişinin cansız bedenine ulaştı.  İtfaiye ekiplerinin, yangını soğutma ve binada mahsur kaldığı tahmin  edilen kişi ya da kişileri arama çalışmaları devam ediyor.
 
  "Bu olay hepimizi üzmüştür"
 
 Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, burada gazetecilere yaptığı  açıklamada, bu üzücü olayı duyar duymaz Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiye  ekiplerinin 9 dakika içerisinde yangına müdahale etmeye başladığını söyledi. Başkan Çiftçi, yangının nasıl başladığının olay yeri incelemesi  sonucunda ortaya çıkacağını, şu anda kendilerine ulaşan herhangi bir bilginin  olmadığını belirtti. Olay yerine gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar  Çakmak da ekiplerin çalışmalarını yakından takip etti.
 
 
 
 
 
 
 
 

ETİKETLER