Koç’tan tersine göç bileti

07 Ağustos 2018 Salı - 2:30 | Son Güncelleme : 07 08 2018 - 2:30

Yurt dışında eğitim gören öğrencilerle bir araya gelen Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç, “İnsanın yurdu gibisi yok. Türkiye’ye dönerek katkı yapmanız çok kıymetli” diye konuştu.


KOÇ Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç, yurt dışında öğrenim gören Türk öğrencileri ülkemize geri kazandırmayı hedefleyen ‘A Ticket For Your Future’ programı kapsamında eğitim gören 27 öğrenci ile bir araya geldi. Koç, Arçelik’in yeni nesil Ar-Ge Merkezi Garage’da öğrencilere liderlik konusunda tavsiyelerde bulundu. Koç, öğrencilere cesur olmanın ve şansın iş hayatında önemli olduğunu anlattı. “Bulunduğu ortama enerji veren, motivasyon sağlayan, kaldıraç etkisine sahip kişiliği olan bireyler daha başarılı liderler oluyor” diyen Koç, insan kaynağının kalitesinin başarının da anahtarı olduğunu söyledi.
 
Ülkenize dönün
 
Araştırmaların her yıl 10 bine yakın öğrencimizin eğitim için yurt dışına gittiğine işaret ettiğini belirten Koç, şunları söyledi: “Beyin göçünün etkisi rakamsal olarak milyar dolar seviyesinde ifade ediliyor. Elbette yurt dışında iş hayatına devam ederek de ülkemize katma değer sağlayabilirsiniz ancak insanın yurdu gibisi yok. Türkiye’ye dönerek memleketimize doğrudan katkı yapmanız çok kıymetli.” Program, Türkiye’de çalışmak isteyen öğrenciler için Arçelik’i çalışılabilecek öncü şirketler arasında konumlandırıyor

ETİKETLER