Kızılay, kurban vekalet bedelini açıkladı

AA |  10 Temmuz 2019 Çarşamba - 11:53 | Son Güncelleme : 10 07 2019 - 15:17

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, ''Kurban organizasyonumuzda yurt içi kurban bedelimiz 850 lira, yurt dışı kurban bedelimiz ise 725 lira olarak belirlendi. Yurt dışındaki 50 ülkede yapacağımız organizasyon ve 81 vilayetimize dağıtacağımız hisselerimiz için vatandaşlarımızın desteklerini bekliyoruz.'' dedi.


Kınık, Kızılay İstanbul Şubesi'nde düzenlediği toplantıda, bu yıl  Kurban Bayramı kampanyası sloganının ''Kurbanın bereketini yıl boyu yaşatıyorsan  hilal olsun Türkiye'' olarak belirlendiğini söyledi.
 
Bu yıl vekaletle kurban organizasyonunu 51 ülkede  gerçekleştireceklerini belirten Kınık, ''Biz kurban ibadetini insanlarla  paylaşmaya, yardımlaşmaya yönelik bir organizasyona döndürmeye çalışıyoruz.  Kızılay olarak bizim biraz daha farklı bir modelimiz var. Kurban bereketini yıl  boyu sürdürme açısından kurban paylarımızı hijyenik tesislerde, kurban kavurma  konserveleri haline getirerek, yıl boyu ihtiyaç sahiplerinin sofralarını  şenlendiriyoruz.'' diye konuştu.
 
Kınık, 2018 yılında 154 bin 854 hisse kurbanın yaklaşık 3,8 milyon  insana ulaştığını dile getirerek, şöyle devam etti:
 
''Geçen yıl kurban organizasyonumuz 40 ülkede gerçekleşmişti. 2019  kampanyamızın hedefi; yurt içinde 70 bin hisse, yurt dışında 50 ülkede dağıtılmak  üzere 110 bin hissedir. Böylece 180 bin hisse hedefiyle yola çıkıyoruz. Bu sene  geçen seneki rakamlarımızdan biraz daha fazla insana ulaşmayı hedefliyoruz."
 
Dünyanın 100 noktasında yaklaşık 4,5 milyon ihtiyaç sahibine vekaletle  kesilen kurban paylarını ulaştıracaklarına işaret eden Kınık, yurt içinde de 2,1  milyon insana ulaşmayı hedeflediklerini anlattı.
 
 "Kredi kartıyla taksit imkanı var"
 
Kurban vekaletinin farklı şekillerde verilebileceğini anlatan Kınık,  ''Vekaletlerinizi 'kızılay.org.tr'den, tüm bankalardaki tahsilat menülerinden,  EFT/havale, internet bankacılığı, Kızılay mobil bağış uygulaması, 168 çağrı  merkezi, Kızılay genel merkezi ve şubelerden verebilirsiniz. Kredi kartıyla 4  taksitle de ödeme yapabilir vatandaşlarımız.'' dedi.
 
Kerem Kınık, ''Kızılay enflasyon canavarıyla mücadele etmeye devam  ediyor. Enflasyonla  mücadele kapsamında elimizden gelen bütün imkanları sarf  ediyoruz. Kurban organizasyonumuzda yurt içi kurban bedelimiz 850 lira, yurt dışı  kurban bedelimiz ise 725 lira olarak belirlendi. Yurt dışındaki 50 ülkede  yapacağımız organizasyon ve 81 vilayetimize dağıtacağımız hisselerimiz için  vatandaşlarımızın desteklerini bekliyoruz. 16 Temmuz itibarıyla tanıtım  filmlerimiz ekranlarda görünmeye başlayacak.'' şeklinde konuştu.
 

ETİKETLER