Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği yattı mı?

29 Haziran 2020 Pazartesi - 9:55 | Son Güncelleme : 29 06 2020 - 10:02

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Kısa Çalışma Ödeneği ödemelerinin yapılacağı tarihi geçtiğimiz hafta duyurmuştu. Bakan Selçuk Kısa Çalışma Ödeneneği ödemelerinin öne çekildiğini çekildiğini açıkladı. Peki, Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği yattı mı? Kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi...


Çalışanların ve iş yerlerinin corona virüsten olumsuz etkilenmesini önelmek amacıylauygulamaya konulan Kısa Çalışma Ödeneği ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk geçtiğimiz hafta açıklama yapmıştı Bakan Selçuk 2 milyon 591 bin kişinin yararlandığı Kısa Çalışma Ödeneği ödeme tarihlerinin öne çekildiğini söyledi. Kısa çalışma ödeneği ödemeleri başlıyor. Peki, Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği yattı mı? İşte Kısa Çalışma Ödeneği ödeme tarihleri...
 
KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE ZAMAN YATACAK?
 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, haziran ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin 29 Haziran’dan itibaren hesaplara yatırılacağını duyurdu.
 
Bakan Selçuk, “Covid 19 tedbirleri kapsamında 5 Temmuz’da yapılması gereken haziran ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerini erkene çektik. Ödemeleri, 29 Haziran’dan itibaren T.C. Kimlik Numaralarının son hanesine göre vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatıracağız.” dedi.
 
KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ ÖDEME TARİHLERİ!
 
IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödemelerin yapılacağını da hatırlatan Bakan Selçuk, “T.C. Kimlik Numaralarının son hanesi; 0 olanlara 29 Haziran’da, 2 olanlara 30 Haziran’da, 4 olanlara 1 Temmuz’da, 6 olanlara 2 Temmuz’da, 8 olanlara ise 3 Temmuz’da ödemeler yapılacak.” açıklamasını yaptı.