Kırklareli Belediye Başkanı Kesimoğlu seçime bağımsız girecek

AA |  15 Şubat 2019 Cuma - 9:40 | Son Güncelleme : 15 02 2019 - 9:40

CHP'den istifa eden Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu "31 Mart seçimlerinde bağımsız belediye başkan adayıyım" dedi.


CHP'den istifa eden Kırklareli Belediye Başkanı  Mehmet Siyam Kesimoğlu, seçimlere bağımsız olarak gireceğini açıkladı.  Kesimoğlu, Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'nda Sevgililer Günü  dolayısıyla belediye tarafından düzenlenen Işın Karaca konserine katıldı.
 
Bir süre konseri dinledikten sonra sahneye çıkarak sanatçıya şilt ve  çiçek takdim eden Kesimoğlu, 14 Şubat Sevgililer Günü'nün çok özel bir gün  olduğunu, eşini, Kırklareli'ni ve Mustafa Kemal Atatürk'ü çok sevdiğini söyledi.
 
"İsyan ediyorum"
 
Konseri izlemeye gelen Kırklarelililere müjde vermek istediğini ifade  eden Kesimoğlu, "Biliyorsunuz önümüzdeki seçimle ilgili aday olmak istedim, aday  yapılmadım. İsyan ediyorum." dedi.  İsyanının halkın iradesine konulmak istendiğini iddia ettiği ipoteğe  olduğunu vurgulayan Kesimoğlu, şunları kaydetti: "Demokrasilerde en büyük güç, halkın gücüdür. Ben size inanıyorum,  güveniyorum. Sevgililer Günü'nde ilan ediyorum, 31 Mart seçimlerinde bağımsız  belediye başkan adayıyım. Yolumuz açık olsun. Önce Allah'a, sonra sizlere emanet  ediyorum kendimi."
 Konuşmanın ardından, bazı vatandaşlar tarafından meşale yakıldı. Kesimoğlu, eşi Sibel Kesimoğlu ile platformdan vatandaşlara çiçek  attı.