Kim Jong Un'un gizemli treni Rusya'da!

24 Nisan 2019 Çarşamba - 11:07 | Son Güncelleme : 24 04 2019 - 11:09

Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek için hızlı treni ile Rusya'ya gitti. Kim Jong Un ve Putin arasında gerçekleşecek zirve dünya gündemine son dakika olarak düştü.


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşecek olan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un Rusya'nın Vladivostok kentine geldi.
 
Kuzey Kore liderinin gezisine, İşçi Partisi Merkez Komitesi Başkanı, Dışişleri Bakanı, Kore Halk Ordusu Genelkurmay Başkanı ve iki başkan yardımcısının eşlik ettiği bildirildi.
 
 
Rusya Başkanlık Ofisi Kremlin Sarayı tarafından yapılan açıklamada Putin ve Kim arasında gerçekleşecek zirvenin ikili görüşme ile başlayacağı belirtilmişti.
 
 
25 Nisan Perşembe günü başlayacak olan program kapsamında heyetler arası görüşmeler ve resepsiyonlar olacağı aktarılmıştı.
 
 
Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Yuriy Uşakov, dün yaptığı açıklamada toplantının gündemi hakkında "Kore Yarımadası'ndaki nükleer problem için diplomatik ve politik çözümler üzerine odaklanılacak" ifadelerini kullanmıştı.
 
 

ETİKETLER

rusya kim jong un gezi tren