Kilyos'tan bir acı haber daha geldi!

AA |  14 Ocak 2020 Salı - 14:40 | Son Güncelleme : 14 01 2020 - 14:40

Kilyos açıklarında Rus bayraklı "GLARD 2" isimli tankerle çarpıştıktan sonra batan Türk bayraklı "Dursun Ali Coşkun" isimli balıkçı teknesinde kaybolan balıkçılardan birinin daha cesedi çıkarıldı.


 Kilyos açıklarında 10 Ocak'ta meydana gelen, bir tanker ile balıkçı  teknesinin çarpıştığı kaza sonrası kaybolan balıkçıları arama çalışmaları  sürüyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı TCG Alemdar Gemisi su altı araması  yaparken Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 1 helikopter, 2 bot ve 1 dalış timi  de su üstünde arama faaliyeti yürütüyor. Çalışmalar sırasında 1 balıkçının daha  cesedi, TCG Alemdar Gemisi derin su dalgıçlarınca 1,5 saatlik çalışma sonucu 77  metre derinlikten çıkarıldı.
 Cenazenin Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılacağı öğrenildi. Öte yandan İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, bugün yapılan  çalışmalarda bir balıkçının daha cesedine ulaşıldığı belirtilerek, "Kayıp  balıkçılardan İ.D'nin naaşı çıkarıldı." ifadeleri kullanıldı. Açıklamada, kaybolan diğer balıkçı için arama çalışmalarının sürdüğü  bildirildi.
 
Rusya'dan İzmir'e giden Rus bayraklı "GLARD 2" adlı tanker, 10 Ocak'ta  Kilyos açıklarında Türk bayraklı "Dursun Ali Coşkun" isimli balıkçı teknesiyle  çarpışmış, tekne kazanın ardından batmıştı.
Balıkçı teknesinde bulunan 6 kişiden 3'ü bölgedeki diğer balıkçı  tekneleri tarafından kurtarılmış, 3 kişi ise kaybolmuştu. Deniz Kuvvetleri ile Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kıyı Emniyeti Genel  Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığına bağlı helikopter ve botlarla bölgede  yapılan çalışmaların ardından, kayıp 3 balıkçıdan birinin cesedine ulaşılmıştı.
 
  
 

ETİKETLER

Kilyos kaza balıkçı