Kılıçdaroğlu’ndan önemli açıklamalar

04 Aralık 2018 Salı - 14:48 | Son Güncelleme : 04 12 2018 - 15:47

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz hiç kimsenin gölgesine sığınmayız. Bizim sevgimiz vatan sevgisidir. Bizim sevgimiz bayrak sevgisidir. Bizim sevgimiz insan sevgisidir" dedi.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu. Bugün 4 Aralık Madencilik Günü olduğunu bildiren Kılıçdaroğlu, “Çalışma şartlarının en ağır olduğu alan yer altında çalışan madencilerimizin alanıdır. Maden kazalarında Türkiye Avrupa birincisi. En çok ölümlü kazalar neden Türkiye'de oluyor? Soma'daki, Zonguldak'taki olayları düşünün bütün bunların nedeni tedbir alınmadan işçinin yer altına indirilmesidir. Elin oğlu her türlü önlemi alır sonra işçiyi aşağı indirir. Biz işçiyi aşağı indiririz işçi öldükten sonra tedbir alırız” ifadelerini kullandı.
 
"Vatandaşın sofrasındaki enflasyon devam ediyor' Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:
  “Hiç kimseyi özel olarak suçlamadım. Eğer bir yanlışı varsa yanlışını hatırlattım. Özellikle bir şeye de özen gösteririm. Muhalefet partilerini eleştirmem. Onların da hedefinin iktidar olması lazım, iktidarın yanlışlarını söylemesi lazım. Eğer muhalefet partileri birbirlerini eleştirirlerse zaten en büyük avantajı sağlanmış olurlar iktidara karşı. Bugün Sayın Bahçeli beni ve partimizi eleştirmiş. Bahçeli’ye hiçbir şey söylemiyorum. Ülkücü kardeşlerime sözüm var. Ülkücü kardeşlerimin bayrak sevgisi, vatan sevgisi, insan sevgisi benim gönlümde de yüreğimde de aynen var. Biz hiç kimsenin gölgesine sığınmayız. Bizim sevgimiz vatan sevgisidir. Bizim sevgimiz bayrak sevgisidir. Bizim sevgimiz insan sevgisidir. Birilerinin önünde diz çöküp yalvarmayız. Ülkücü kardeşlerim bilsinler onlara hiçbir sözüm yok. Onların benim başımın üzerinde yeri var.”
 

ETİKETLER