Kılıçdaroğlu'ndan Elazığ depremi için "geçmiş olsun" mesajı

AA |  24 Ocak 2020 Cuma - 23:59 | Son Güncelleme : 24 01 2020 - 23:59

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ'da meydana gelen deprem dolayısıyla geçmiş olsun mesajı yayımladı.


Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Elazığ'da  meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen deprem neticesinde hayatını  kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyor, bölgedeki tüm  vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Dualarımız, can kaybının  daha fazla artmaması için…" ifadelerini kullandı.
 
Kılıçdaroğlu'ndan CHP'li belediyelere deprem bölgesine intikal  talimatı
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Genel  Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun da talimatıyla belediyelerimizden deprem  bölgesine kurtarma ve yardım amaçlı intikaller başlamıştır." dedi. 
 
Torun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, depremle ilgili arama  kurtarma çalışmalarına  belediyelerinin gereken müdahalelerde bulunacağını  belirtti.
 
Torun, şunları kaydetti:
 
"Deprem felaketinden zarar gören tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun  diliyor ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına başsağlığı,  yaralılarımıza da acil şifalar temenni ediyorum. Yaraların bir an önce sarılması  ve depremle ilgili arama kurtarma çalışmaları için tüm belediyelerimiz elinden  gelen her şeyi yapacaktır. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun da  talimatıyla belediyelerimizden deprem bölgesine kurtarma ve yardım amaçlı  intikaller başlamıştır.  Ülkemize geçmiş olsun."