Kılıçdaroğlu ile İnce ne zaman görüşecek?

06 Ocak 2020 Pazartesi - 11:16 | Son Güncelleme : 06 01 2020 - 11:29

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından organize edilen yeni yıl kahvaltısındaki izlenimlerini köşesine taşıdı. Selvi, "CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce ne zaman görüşecek?" sorusunun cevabını verdi.


Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, merak edilen "Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ile ne zaman görüşecek?" sorusunun cevabıyla ilgili izlenimini köşesine taşıdı.
 
Selvi'nin yazısındaki ilgili bölüm şu şekilde:
 
KILIÇDAROĞLU MUHARREM İNCE İLE NE ZAMAN GÖRÜŞECEK?
 
Benimki bahtsız bedevi durumu.
 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun yeni yıl kahvaltısı için Marriott Oteli’nin kapısında inince CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’la karşılaştık.
 
Engin Özkoç’u AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’e “Bu kadına haddini bildiriniz” dediği için eleştirmiştim. 28 Şubat sürecinde Ecevit’in Merve Kavakçı’ya “Bu kadına haddini bildirin” dediği günleri hatırlattığını savunmuş, “Devir değişmiş ama kafa değişmemiş” demiştim. Engin Özkoç karşılaşmamızda onu hiç hatırlatmadı. Hatırlatsa da ben yazdıklarımın arkasında durduğum için bir şey değişmezdi. Ama gerek yoktu. Onun yerine havanın ne kadar soğuduğundan konuştuk. Özkoç’a “Kilo vermişsiniz” dedim. “14 kilo verdim ama devam edecek” dedi. Ne yaptığını sordum. “Diyet ve spor” diye özetledi. Kahvaltıda Kılıçdaroğlu’nun yakınında bir yere düştüm. “Libya’da ne işimiz var” diyen CHP Lideri’ne Atatürk’ün Libya’nın milli giysileri içindeki fotoğrafını gösterip “Atatürk’ün Libya’da ne işi vardı?” diye sormuştum. Kılıçdaroğlu ile sıcak bir şekilde tokalaştık. “Atatürk’ün Libya’da ne işi vardı?” diye sormadım ama “Tezkere geçti, hâlâ Libya’ya asker gönderilmemesinde ısrarlı mısınız?” diye sordum.
 
Bir şey dikkatimi çekti. Kılıçdaroğlu, CHP’yle ilgili sorulardan memnun olmadı. Biz Ekrem İmamoğlu ve Muharrem İnce diye sordukça o, “İktidar medyası ‘CHP’de bir çatlak oluşturur muyuz’ diye çalışıyor” karşılığını verdi. Edindiğim izlenim: Kılıçdaroğlu kısa bir süre içinde Muharrem İnce ile görüşecek.