Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu'nu ziyaret etti

AA |  10 Temmuz 2017 Pazartesi - 13:33 | Son Güncelleme : 10 07 2017 - 13:35

Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcıları Tekin Bingöl ve Bülent Tezcan, Grup Başkanvekilleri Engin Altay ve Özgür Özel, milletvekilleri Levent Gök, Barış Yarkadaş ve İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ile partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nu Maltepe Cezaevi'nde ziyaret etti.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hiçbir günahı  olmayan insanların, terörle uzaktan yakından hiçbir ilgisi olmayan insanların,  haksız yere suçlanan insanların hapse atılması toplum vicdanında derin yaralar,  acılar açar. Enis (Berberoğlu) Bey, bu örneklerden birisi. Alınan karar, çok ağır  bir karar, hukukla bağdaşmayan bir karar, adaletle bağdaşmayan bir karar, toplum  vicdanında derin yaralar açan bir karar. 'Adalet, ağır yürür, az yürür ama  mutlaka hedefe varır' diye bir ifade var. Dolayısıyla biz de adaletin bir gün  tecelli edeceğine inanıyoruz." dedi. 
 
Ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, morali  yerinde olan Berberoğlu'nun anılarını yazdığını dile getirdi.
 
Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
 
 "Gerçeği yerinde görmek, gerçekten acı verici. Adalet, saraylarda  değil aslında. Üzerinde adalet sarayı yazılan binalarda bugünkü koşullarda,  üzülerek ifade edeyim, adalet dağıtılmıyor. Adaletin mahkum edildiğini, hapse  atıldığını gördüm. Hiçbir günahı olmayan insanların, terörle uzaktan yakından  hiçbir ilgisi olmayan insanların, haksız yere suçlanan insanların hapse atılması  toplum vicdanında derin yaralar, acılar açar. Enis Bey, bu örneklerden birisi.  Uzun yıllar gazetecilik yaptı, Türkiye'nin en büyük gazetelerinden birisinin  genel yayın yönetmenliğini yaptı. Bütün gazeteci arkadaşlara selamları var,  morali yerinde, anılarını yazıyor. Umarız adalet, yerini bulur ve kısa süre  içerisinde tahliye olur. Alınan karar, çok ağır bir karar, hukukla bağdaşmayan  bir karar, adaletle bağdaşmayan bir karar, toplum vicdanında derin yaralar açan  bir karar. 'Adalet, ağır yürür, az yürür ama mutlaka hedefe varır' diye bir ifade  var. Dolayısıyla biz de adaletin bir gün tecelli edeceğine inanıyoruz."