Kılıçdaroğlu'dan İBB'ye ziyaret

AA |  05 Temmuz 2019 Cuma - 12:08 | Son Güncelleme : 05 07 2019 - 12:08

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tebrik ziyaretinde bulundu.


 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret  etti.  İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'nu, İBB'nin Saraçhane'deki başkanlık binasının  önünde tören mangasıyla karşıladı. Mangayı selamlayan Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Akif  Hamzaçebi, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbay, İstanbul İl Başkanı Canan  Kaftancıoğlu ile birlikte binaya geçti.
 
Belediyenin şeref defterine "Sayın Ekrem İmamoğlu, kazandığı İstanbul  seçimini bir hizmet yarışına dönüştürecek. İmamoğlu'na inanıyor ve güveniyoruz.  Dualarımız ve başarı dileklerimiz onunla" yazan Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler  daha sonra başkanlık makamına geçti. Kılıçdaroğlu başarısından dolayı İmamoğlu'nu tebrik etti. İmamoğlu da  "Mahcup olmayacaksınız" dedi. İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'na İSMEK kursiyerlerinin yaptığı, İstanbul ve  Samsun ziyaretinde tanıştığı ilkokul mezunu bir ressamın yaptığı üzerinde  Kılıçdaroğlu, İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ankara  Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı  Yılmaz Büyükerşen'ın kara kalemle çizilmiş resimlerini bulunduğu tablo hediye  etti.
Kılıçdaroğlu da üzerinde İstanbul simgelerinin bulunduğu bir vazo  armağan etti. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu görüşmesi basına kapalı devam etti.
 

ETİKETLER