Kılıçdaroğlu: Çiftçinin bankalara olan faiz borcunu sileceğiz

06 Haziran 2018 Çarşamba - 18:15 | Son Güncelleme : 06 06 2018 - 18:15

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İlk yapacağımız iş çiftçinin bankalara olan faiz borcunu sileceğiz. Faiz kısmını tamamen sileceğiz. 'Bu faizi biz üstlendik arkadaş' diyeceğiz. Esnafın stopaj belasını da kaldıracağız. Ne söylediğimizi ve neyi nasıl yapacağımızı da biliyoruz. Biz Ortadoğu'da barışı sağlayacağız. Terörü de biz bitireceğiz." dedi.


 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli programı kapsamında Merkezefendi ilçesi Kumkısık  Mahallesi'nde bulunan bir tekstil fabrikasını ziyaret ederek yönetici ve  çalışanlarla sohbet etti.
 Buradaki konuşmasında, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin  seçilmesi halinde 1 Ocak 2019'dan itibaren asgari ücreti net 2 bin 200 liraya  olacağını belirten Kılıçdaroğlu, "2 bin 200 liranın çok yüksek bir para  olmadığını biliyorum. Ama bin 600 liradan daha iyidir. En azından bir parça  insanlar nefes almış olurlar." ifadesini kullandı.
 
 OSB'deki bir tekstil fabrikasına da ziyarette bulunan Kılıçdaroğlu,  işçilerle sohbetin ardından Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Bozkurt'u makamında  ziyaret etti. Daha sonra Bozkurt Belediyesi çay bahçesinde vatandaşlarla bir araya  gelen Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, güzel bir ayda ve dayanışmanın  olması gereken bir ayda olduklarını hatırlattı.  
 
 Herkesin ülkede huzur içinde yaşamak istediğini anlatan Kılıçdaroğlu,  "Çiftçi ve sanayici üretsin istiyoruz. Dışarıdan ithal mal gelmesin istiyoruz.  Hepimiz kendimiz üretelim diyoruz. Ayın 24'ünde sandığa gideceğiz. Giderken  düşüneceğiz. Bu seçim eski seçimler gibi değil. Güzel bir Türkiye'yi nasıl inşaa  edeceğiz. Güzel bir Türkiye'yi inşaa etmenin birinci yolu, toplanan her kuruş  verginin hesabını siyaset kurumu millete verecek. Biz kimsenin yol ve köprü  yapmasına karşı çıkmıyoruz. Herkes yol, köprü, baraj yapsın ve fabrika kursun."  değerlendirmesini yaptı.  Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşın ödediği verginin siyaset kurumunun  nereye harcadığının hesabının verilmesi gerektiğini vurgulayarak, herkesin vergi  ödediğini sadece teneffüs edilen havadan vergi alınmadığını ileri sürdü. 
 
CHP KİRLİ SİYASETE KARŞI 
 
Kılıçdaroğlu, soruların sorulmadığı zaman ülkelerde demokrasinin  olmadığı anlamına geldiğini ifade ederek, şöyle konuştu: "Yoksa biz şuna buna karşı değiliz. CHP gelirse imam hatip okullarını  ve ilahiyat fakültelerini kapatacak diye iftira atıyorlar. Niye kapatalım. O  okulları 1930'larda açan biziz. Çocuklarımız nereye gidiyorsa iyi bir eğitim  alsınlar. Biz bunu istiyoruz. Biz bunu söyleyince, 'Efendim CHP bunlara karşı.'  CHP bunlara karşı değil. CHP kirli siyasete karşı, namuslu siyaseti her zaman  destekledi."  
 
  CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin 25 Haziranda  cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturacağını iddia den Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle  sürdürdü: "Millet ittifakında parlamentoda çoğunluğu sağlayacak. Ve biz babanın  çocuğuna harçlık verememesi ayıbını kurtaracağız. Çocuklarımızı besleyeceğiz. Hiç  bir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye inşa edeceğiz. Şimdi biz ekonomide  neler yapacağımızı söylüyoruz. İlk yapacağımız iş, çiftçinin bankalara olan faiz  borcunu sileceğiz. Faiz kısmını tamamen sileceğiz. 'Bu faizi biz üstlendik  arkadaş' diyeceğiz. Esnafın stopaj belasını da kaldıracağız. Ne söylediğimizi ve  neyi nasıl yapacağımızı da biliyoruz. Biz Ortadoğu'da barışı sağlayacağız. Terörü  de biz bitireceğiz."
 
ALLAH'IN İZNİYLE AİLE SİGORTASINI SİLECEĞİZ
 
Muharrem İnce'nin bir öğretmen olduğunu ve ona güvenilmesi gerektiğini  anlatan Kılıçdaroğlu, "Ona güveniniz. Oyunuzu veriniz. Göreceksiniz, Türkiye'ye  çağ atlatmak istiyorsak bu Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanlığı ve Millet  İttifakı'nın da parlamento da olmasına bağlıdır. Demokrasi kadar güzel bir şey  yoktur. Benim gibi düşünmeyen vatandaşın düşüncesine her zaman saygı gösterdim.  Allah'ın izniyle aile sigortasını getireceğim. Hiç bir aile benim gelirim yok  demeyecek." ifadelerini kullandı. 
 Seçmenin büyük azim ve kararlılıkta sandığa giderek oy kullanması  tavsiyesinde bulunan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bazı cumhurbaşkanı  adaylarının önlerine duvar örülmek istendiğini savunarak, şunları kaydetti:
"İYİ Parti seçime girmesin. Meral Hanım seçime girmesin diye duvar  ördüler. Ama bu kardeşiniz demokrasiden yana 15 milletvekiline dedi ki 'ayrılın  kardeşim hemen gidin oraya'. Şimdi seçime sokamıyoruz diyemediler. Vay efendim,  bu milletvekilleri niye gitti. Kardeşim anlamadın mı hala. Demokrasi için gitti.  Bu ülkede demokrasi gelsin diye. Biz millet için varız. Onun için adına Millet  İttifakı dedik. Milletin birliği, bütünlüğü için mücadele edeceğiz."
 
  
 

ETİKETLER