Kayıp Leyla'nın babası: Bugün çok umutluyum

AA |  20 Haziran 2018 Çarşamba - 18:43 | Son Güncelleme : 20 06 2018 - 18:48

Ağrı'da ailesiyle bayramlaşmak için gittiği dedesinin köyünde kaybolan 4 yaşındaki kız çocuğunun babası Nihat Aydemir, "Bugün çok umutluyum ve neşeliyim. İnşallah benim çocuğum gelecek. Onu bekliyorum." dedi.


Kent merkezinde oturan Nihat ve Şükran Aydemir çiftinin bayramın  birinci günü gittikleri Bezirhane köyünde kaybolan kızları Leyla Aydemir'i arama  çalışmaları bugün tamamlandı.
 
Jandarma, AFAD ekipleri, güvenlik korucuları ile Jandarma Genel  Komutanlığından gönderilen iki kadavra ve ceset arama köpeğinin katıldığı arama  çalışmalarına yarın devam edecek.
 
Baba Nihat Aydemir, tüm aramalara rağmen kızının halen bulunamadığını,  ancak kendisinin çok umutlu olduğunu belirterek, şöyle devam etti:
 
"Çocuğum kesinlikle dışarıda bir yerde. Geleceğine de inanıyorum.  Yalnız onu götüren adam belki korkuyordur. Ama Allah rızası için onu başka bir  yere bıraksın. Biz de Leyla'yı alalım. Ben bir yere gittim, araştırdım. Ona yemek  veriyor. Kızım yemek yemiyor. Çocuğuma süt versin ve onu bir yere bıraksın. Allah  rızası için biz de çocuğumuzu alalım. Bugün çok umutluyum ve neşeliyim. İnşallah  benim çocuğum gelecek. Onu bekliyorum."
 
Kızını kaçıran kişi ya da kişilerin köye geri getirme korkusu  yaşayabileceklerini aktaran Aydemir, şunları kaydetti:
 
"Korkuyorlarsa bir hastaneye, karakola bıraksınlar. Türkiye'nin  neresinde olursa olsun bizim emniyet güçlerimiz var. Onlara yakın bir yere  bıraksın. Sağ olsunlar emniyetimiz de alıp bize teslim eder. Ben bunu bekliyorum  o adamdan. Rica ediyorum. Eğer onda biraz merhamet varsa kızımı bıraksın. Biz  perişan durumdayız."
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan kızının bulunmasına yönelik  yardım talebinde bulunan Aydemir, "Allah rızası için bize yardım etsin. Sayın  cumhurbaşkanımız ne gerekiyorsa yapsın. Ben ona inanıyorum." dedi.
 
Dünyanın ve Türkiye'nin birçok yerinden destek telefonları aldığını  sözlerine ekleyen Aydemir, özellikle 300 bin lira ödülü karşılamak isteyenlerin  yoğunlukta olduğuna dikkati çekerek, kendisini arayarak bu desteği veren herkese  teşekkür etti.